Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa - 17.06.2020

Zbliża się koniec roku szkolnego, więc warto zrobić sobie porządną powtórkę! Przygotowaliśmy dla was zestawienie opracowań, testów i fiszek dopasowanych do lekcji zaproponowanych przez MEN. 

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa - 17.06.2020
Zbliża się koniec roku szkolnego. Warto powtórzyć sobie materiał / fot. 123RF

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa - 17.06.2020 - środa

Klasa 4 – Język polski

Temat: Morze, góry czy może… jezioro? Poznam i zinterpretuję wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Kronika olsztyńska”, opowiem o swoich wakacyjnych planach. 

Przeczytaj opracowanie

Klasa 4 – Historia

Temat: Polska po II wojnie światowej. Na podstawie wybranych przez nauczyciela fragmentów lekcji z e-podręcznika poznam sytuację Polski po II wojnie światowej, rozwiążę quizy o poznanych postaciach historycznych.

Przeczytaj opracowania w dziale: Polska po II wojnie światowej

Klasa 4 – Matematyka

Temat: Figury geometryczne – powtórzenie wiadomości. Proste, półproste i odcinki. Na tej lekcji powtórzę wiedzę z zakresu prostych, półprostych i odcinków.

Przeczytaj opracowanie: Figury na płaszczyźnie - wprowadzenie

Klasa 5 – Matematyka

Temat: Własności liczb naturalnych – powtórzenie wiadomości. Rozkład liczby na czynniki pierwsze. Na tej lekcji powtórzę wiedzę z zakresu rozkładu liczb na czynniki pierwsze.

Przeczytaj opracowanie: Rozkład liczby na czynniki pierwsze

Klasa 6 – Język polski

Temat: Marzenia o lataniu. Poznam mit o Dedalu i Ikarze oraz inne historie ludzi, którzy realizowali marzenie o lataniu.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test

Klasa 7 – Matematyka

Temat: Figury na płaszczyźnie – powtórzenie wiadomości. Pola wielokątów. Na tej lekcji powtórzę wiedzę z zakresu obliczania pól wielokątów.

Przeczytaj opracowanie: Pole wielokąta

Ucz się w domu z darmową aplikacją edukacyjną Omnibus

Materiały do powtórki znajdziesz w naszej darmowej aplikacji Omnibus! Naukę w aplikacji oparliśmy o trzy kroki: przyswój wiedzę (opracowanie), utrwal wiadomości (naucz się zestawu fiszek) i sprawdź się (rozwiąż test)

Nie lubisz uczyć się sam? Możesz uczyć się z rodzicem, opiekunem lub znajomym korzystając z opcji Ucz się z kimś w fiszkach. W Omnibusie mamy też dla was co tydzień nowe Olimpiady z pucharami, nie tylko z materiału, który przerabiacie w szkole. Aplikacja jest dostępna na telefony z systemem Android w sklepie Google Play – kliknij!

nowe omnibus olimpiada zajawka (11)

1589801202-1584694079-800-x-450-jest-dobre

Zobacz najnowsze artykuły