Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa - 19.05.2020

Mamy dla was zestawienie testów, fiszek i opracowań tematów zadanych przez MEN w serwisie Zdalne Lekcje. Dobrze zrobić sobie powtórkę. Powodzenia w nauce! 

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa - 19.05.2020
Warto zrobić sobie powtórkę! / fot. 123RF

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa - 19.05.2020 - wtorek

Klasa 5 – Matematyka

Temat: Pola wielokątów – podsumowanie. Na tej lekcji powtórzę wiedzę z zakresu obliczania pól wielokątów.

Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania

Klasa 6 – Język polski

Temat: Słowniczku, odkryj się! Przypomnę sobie informacje o różnych słownikach języka polskiego i poćwiczę rozpoznawanie typów definicji słownikowych.

Zapoznaj się ze słownikami na stronie Opracowania.pl

Nasza rozbudowana baza słowników pozwoli Ci znaleźć każdy termin, a ponadto tłumaczenia słów na języki obce. Pamiętaj, że po wyszukaniu poszczególnych definicji w słownikach przedmiotowych warto jest również przejrzeć nasze propozycje wypracowań oraz streszczeń, dzięki czemu pozyskasz szeroką wiedzę na każdy temat.

Klasa 6 – Historia

Temat: Sarmata – kto to taki? Lekcja powtórzeniowa przed wirtualną wizytą w Wilanowie. Przypomnę sobie, jakie cechy związane są z pojęciem sarmatyzmu.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test: Barok w Polsce

Klasa 6 – Matematyka

Temat: Zadania tekstowe. Utrwalenie i powtórzenie. Na tej lekcji powtórzę wiedzę z zakresu rozwiązywania zadań tekstowych.

Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania

Klasa 7 – Biologia

Temat: Choroby nowotworowe. Nauczę się: wyjaśniać, czym jest nowotwór; opisywać, jak rozwija się nowotwór; podawać przykłady chorób nowotworowych; wymieniać czynniki powodujące choroby nowotworowe; opisywać zasady profilaktyki nowotworowej.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test

Klasa 8 – Matematyka

Temat: Wysokość trójkąta równobocznego. Na tej lekcji nauczę się obliczać wysokość trójkąta równobocznego z wykorzystaniem twierdzenia Pitagorasa.

Przeczytaj opracowanie: Trójkąty

Ucz się w domu z darmową aplikacją edukacyjną Omnibus

Materiały do powtórki znajdziesz w naszej darmowej aplikacji Omnibus! Naukę w aplikacji oparliśmy o trzy kroki: przyswój wiedzę (opracowanie), utrwal wiadomości (naucz się zestawu fiszek) i sprawdź się (rozwiąż test)

Nie lubisz uczyć się sam? Możesz uczyć się z rodzicem, opiekunem lub znajomym korzystając z opcji Ucz się z kimś w fiszkach. W Omnibusie mamy też dla was co tydzień nowe Olimpiady z pucharami, nie tylko z materiału, który przerabiacie w szkole. Aplikacja jest dostępna na telefony z systemem Android w sklepie Google Play – kliknij!

1588931777-nowe-omnibus-olimpiada-zajawka-3 (1)

1584694079-800-x-450-jest-dobre

Zobacz najnowsze artykuły