Odpowiedzi do zadań z podręczników w apce Skul

pobierz
Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa - 26.05.2020

Przygotowaliśmy dla was opracowania, testy i fiszki do tematów proponowanych przez MEN na stronach Zdalnych lekcji. Codziennie w artykułach publikujemy zbiór materiałów do nauki z serwisu. Zapraszamy!

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa - 26.05.2020
fot. 123RF

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa - 26.05.2020 - wtorek

Klasa 4 – Język polski

Temat: Dlaczego ogórek nie śpiewa? O dosłownym i przenośnym znaczeniu wypowiedzi. Poznam wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Dlaczego ogórek nie śpiewa?”, poćwiczę umiejętność redagowania notatek w formie mapy mentalnej.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test 

Klasa 4 – Przyroda

Temat: Przystosowanie ryb do życia w wodzie. Na tej lekcji nauczę się wskazywać przystosowania ryb do życia w wodzie oraz rozpoznawać wybrane gatunki ryb żyjących w Polsce oraz w Morzu Bałtyckim.

Przeczytaj opracowanie: Przystosowania zwierząt do życia w wodzie

Klasa 5 – Matematyka

Temat: Dodawanie liczb całkowitych. Utrwalenie i powtórzenie Na tej lekcji utrwalę wiedzę z zakresu dodawania liczb całkowitych.

Przeczytaj opracowanie i rozwiąż przykładowe zadania

Klasa 6 – Historia

Temat: Wielkie odkrycia geograficzne – lekcja powtórzeniowa przed tematem „Kolonializm w XIX wieku”. Przypomnę sobie wielkich podróżników i najważniejsze odkrycia geograficzne.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test

Klasa 6 – Matematyka

Temat: Prostopadłościany i sześciany. Utrwalenie i powtórzenie. Na tej lekcji utrwalę wiedzę z zakresu prostopadłościanów i sześcianów.

Przeczytaj opracowanie: Prostopadłościan i sześcian

Przeczytaj opracowanie: Objętość sześcianu i prostopadłościanu

Przeczytaj opracowanie: Pole powierzchni prostopadłościanu i sześcianu

Klasa 7 – Historia

Temat: II RP – lekcja powtórzeniowa. Przypomnę sobie najważniejsze wydarzenia z II RP.

Przeczytaj opracowania, poucz się fiszek i rozwiąż testy w dziale: Polska niepodległa – ustrój i społeczeństwo w latach 1918-1939

Klasa 7 – Biologia

Temat: Właściwe odżywianie warunkiem zdrowia. Wyjaśnię, na czym polega zdrowe odżywianie i uzasadnię potrzebę jego stosowania; obliczę i zinterpretuję wskaźnik masy ciała; dokonam analizy bilansu energetycznego organizmu oraz jego zapotrzebowania energetycznego; omówię zaburzenia odżywiania; dokonam analizy składu chemicznego wybranych artykułów żywnościowych; wskażę wady i zalety dodatków chemicznych stosowanych do produkcji żywności.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test

Klasa 8 – Historia

Temat: Rocznica pierwszych wolnych wyborów. Przypomnę sobie postanowienia Okrągłego Stołu i poznam atmosferę wyborów czerwcowych.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test

Ucz się w domu z darmową aplikacją edukacyjną Omnibus

Materiały do powtórki znajdziesz w naszej darmowej aplikacji Omnibus! Naukę w aplikacji oparliśmy o trzy kroki: przyswój wiedzę (opracowanie), utrwal wiadomości (naucz się zestawu fiszek) i sprawdź się (rozwiąż test)

Nie lubisz uczyć się sam? Możesz uczyć się z rodzicem, opiekunem lub znajomym korzystając z opcji Ucz się z kimś w fiszkach. W Omnibusie mamy też dla was co tydzień nowe Olimpiady z pucharami, nie tylko z materiału, który przerabiacie w szkole. Aplikacja jest dostępna na telefony z systemem Android w sklepie Google Play – kliknij!

nowe omnibus olimpiada zajawka (8)

1584694079-800-x-450-jest-dobre

Zobacz najnowsze artykuły