Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa kl. 6 - styczeń

Przygotowaliśmy dla was zestaw opracowań, testów i fiszek w tematach proponowanych przez MEN w serwisie Zdalne Lekcje. Ułatwią wam one zdalną naukę podczas pandemii koronawirusa. Materiały dla uczniów klasy VI.

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa kl. 6 - styczeń
Warto zrobić sobie powtórkę / fot. 123RF

Szkoła podstawowa

Klasa 6 – Język angielski

Temat: Shopping. Poznam słownictwo, popularne zwroty i przykładowe dialogi związane z zakupami. Wykonam ćwiczenia utrwalające zdobytą wiedzę.

Temat: Shopping sings and notices. Poznam rodzaje reklam i promocji sklepowych. Nauczę się nowego słownictwa związanego z zakupami i usługami.

Temat: Buying new shoes. Dowiem się, w jaki sposób rozmawiać ze sprzedawcą w sklepie. Nauczę się nowych zwrotów. Poznam zaimki wskazujące.

Przeczytaj opracowanie w temacie "Zakupy - kartka z pamiętnika Ewy"

Klasa 6 – Język polski

Temat: Poznanie bohatera lirycznego wiersza Juliana Tuwima „Kapuśniaczek”. Scharakteryzuję podmiot liryczny i bohaterów w wierszu Juliana Tuwima.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test

Temat: W galerii pejzaży i portretów literackich Soplicowa. Poznam świat przedstawiony we fragmentach „Pana Tadeusza”.

Temat: „Pan Tadeusz” A. Mickiewicza, czyli uczta dźwięków. Zapoznam się z fragmentami utworu i poznam funkcje muzyki w utworach literackich.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test

Klasa 6 – Historia

Temat: Absolutyzm oświecony – nowe potęgi europejskie. Dowiem się, jakie były główne reformy w Rosji, Austrii i Prusach. Będę umiał/umiała wskazać na mapie położenie tych krajów oraz obszary, o które państwa te powiększyły się w ciągu XVIII w.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test

Temat: Powstanie Stanów Zjednoczonych. Dowiem się, jakie znaczenie dla powstania Stanów Zjednoczonych miała Deklaracja niepodległości. Poznam Polaków zaangażowanych w walkę o niepodległość Stanów Zjednoczonych.

Przeczytaj opracowanie

Temat: Czasy stanisławowskie i I rozbiór Polski. Postaram się ocenić postać Stanisława Augusta Poniatowskiego. Odwiedzę Łazienki Królewskie. Poznam wybitnych oświeceniowych reformatorów i artystów. Dowiem się, jakie były przyczyny I rozbioru Polski.

Przeczytaj opracowanie

Klasa 6 – Biologia

Temat: Komórka (Dział III). Rodzaje komórek. Budowa i funkcje komórki. Poznam: rodzaje komórek (prokariotyczne, eukariotyczne), kształty i wielkość komórek; przystosowania komórek do pełnionych przez nie funkcji; budowę komórek eukariotycznych (zwierzęca, roślinna, grzybowa). Przeprowadzę obserwacje mikroskopowe komórek roślinnych i zwierzęcych.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test

Klasa 6 – Matematyka

Temat: Pole powierzchni prostopadłościanu i sześcianu. Na tej lekcji nauczę się obliczyć pole powierzchni prostopadłościanu i sześcianu.

Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania

Temat: Rozpoznawanie i nazywanie brył. Na tej lekcji nauczę się rozpoznawać różne figury przestrzenne: graniastosłupy proste, ostrosłupy, walce, stożki i kule.

Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania w temacie "Graniastosłupy"

Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania w temacie "Ostrosłupy"

Ucz się w domu z darmową aplikacją edukacyjną Omnibus

Materiały do powtórki znajdziesz w naszej darmowej aplikacji Omnibus! Naukę w aplikacji oparliśmy o trzy kroki: przyswój wiedzę (opracowanie), utrwal wiadomości (naucz się zestawu fiszek) i sprawdź się (rozwiąż test).

Nie lubisz uczyć się sam? Możesz uczyć się z rodzicem, opiekunem lub znajomym korzystając z opcji Ucz się z kimś w fiszkach. W Omnibusie mamy też dla was co tydzień nowe Olimpiady z pucharami, nie tylko z materiału, który przerabiacie w szkole. Aplikacja jest dostępna na telefony z systemem Android w sklepie Google Play – kliknij!

1589801202-1584694079-800-x-450-jest-dobre

Zobacz najnowsze artykuły