Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa kl. 8 - styczeń

Przeglądamy zalecenia tematów, dostępnych na stronach rządowych i publikujemy do nich nasze opracowania, streszczenia, testy i zestawy fiszek. Materiały dla uczniów klasy VIII.

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa kl. 8 - styczeń
Warto zrobić sobie powtórkę / fot. 123RF

Szkoła podstawowa

Klasa 8 – Język angielski

Temat: Weather. Poznam słownictwo dotyczące pogody.

Przeczytaj opracowanie i poucz się słówek w temacie "Zjawiska pogodowe"

Klasa 8 – Język polski

Temat: Spotkanie z mistrzem słowa – Jan Kochankowi i jego fraszki. Zapoznam się ze analizą i interpretacją fraszek oraz z stosowanymi przez Poetę środkami stylistycznymi.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test

Temat: „Balladyna” Juliusza Słowackiego jako przykład utworu dramatycznego. Poznam tematykę utworu Juliusza Słowackiego oraz elementy budowy utworu dramatycznego.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test

Klasa 8 – Historia

Temat: Komuniści u władzy. Przypomnę sobie, jakie decyzje w sprawie Polski zapadły na konferencji w Poczdamie. Nauczę się wskazywać na mapie zmiany terytorialne Polski po II wojnie światowej. Poznam ideologiczne cele referendum z 1946 roku i wyborów z 1947r.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test w temacie "Polska Ludowa"

Klasa 8 – Biologia

Temat: Ekologia i ochrona środowiska (III). Struktura ekosystemu i jego funkcjonowanie. Nauczę się przedstawiać strukturę troficzną ekosystemu, rozróżniać producentów, konsumentów (I-go i dalszych rzędów) i destruentów.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test w temacie

Klasa 8 - Chemia

Temat: Metody otrzymywania soli. Nauczę się opisywać za pomocą równań otrzymywanie soli w reakcji niektórych tlenków metali z kwasami oraz niektórych tlenków niemetali z zasadami. Dowiem się, w jakich reakcjach możemy otrzymać sole kwasów beztlenowych i tlenowych oraz jak otrzymujemy sole rozpuszczalne, a jak sole nierozpuszczalne. Nauczę się korzystania z tabeli rozpuszczalności.

Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania

Klasa 8 – Matematyka

Temat: Potęgi i pierwiastki – powtórzenie i zadania. Na tej lekcji powtórzę najważniejsze wiadomości o potęgach i pierwiastkach. Zobaczę jak rozwiązywać zadania z zakresu potęg i pierwiastków.

Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania

Temat: Równania z jedną niewiadomą – powtórzenie wiadomości. Na tej lekcji powtórzę, jak rozwiązywać równania liniowe z jedną niewiadomą. Przypomnę sobie ile rozwiązań może mieć równanie i rozwiążę zadania.

Temat: Rozwiązywanie równań (część 1). Na tej lekcji poćwiczę rozwiązywanie równań z jedną niewiadomą.

Temat: Rozwiązywanie równań (część 2). Na tej lekcji poćwiczę rozwiązywanie równań z jedną niewiadomą.

Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania

Temat: Proporcje. Na tej lekcji przypomnę sobie definicję proporcji oraz poćwiczę rozwiązywanie równań z proporcjami.

Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania

Ucz się w domu z darmową aplikacją edukacyjną Omnibus

Materiały do powtórki znajdziesz w naszej darmowej aplikacji Omnibus! Naukę w aplikacji oparliśmy o trzy kroki: przyswój wiedzę (opracowanie), utrwal wiadomości (naucz się zestawu fiszek) i sprawdź się (rozwiąż test).

Nie lubisz uczyć się sam? Możesz uczyć się z rodzicem, opiekunem lub znajomym korzystając z opcji Ucz się z kimś w fiszkach. W Omnibusie mamy też dla was co tydzień nowe Olimpiady z pucharami, nie tylko z materiału, który przerabiacie w szkole. Aplikacja jest dostępna na telefony z systemem Android w sklepie Google Play – kliknij!

1589801202-1584694079-800-x-450-jest-dobre

 

Zobacz najnowsze artykuły