Odpowiedzi do zadań z podręczników w apce Skul

pobierz
Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Egzamin gimnazjalny 2019

Dziś rozpoczął się egzamin gimnazjalny, choć do ostatniej chwili nie było pewne, czy test odbędzie się z powodu strajku nauczycieli. Do egzaminu przystąpiło 350 tys. uczniów z prawie 7 tys. szkół. Na początku gimnazjaliści zmierzyli się z historią i wiedzą o społeczeństwie, a następnie z językiem polskim. Dzięki naszym testom (klik) i fiszkom (klik) możecie przygotować się i sprawdzić przed kolejnymi wyzwaniami!

Egzamin gimnazjalny 2019
Egzamin gimnazjalny we Wrocławiu / Krzysztof Kaniewski / Reporter Autor: Egzamin gimnazjalny we Wrocławiu / Krzysztof Kaniewski / Reporter

Egzamin gimnazjalny 2019 odbywa się w dniach 10-12 kwietnia. Od godziny 9:00 uczniowie wypełniali zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie, na które mieli przeznaczone 60 minut (dyslektycy 80 minut), a o godzinie 11:00 rozpoczął się egzamin z języka polskiego, trwający 90 minut (135 minut dla dyslektyków).

Jutro (11 kwietnia) odbędzie się egzamin z części matematyczno-przyrodniczej. O godzinie 9:00 gimnazjaliści rozpoczną test z chemii, biologii, geografii i fizyki, natomiast o 11:00 z matematyki.

12 kwietnia uczniowie napiszą test z języków obcych, o godzinie 9:00 z poziomu podstawowego i o 11:00 z poziomu rozszerzonego.

Komisje okręgowe prześlą oficjalne wyniki 14 czerwca, ale już dziś po skończonym egzaminie serwis fakty.interia.pl(klik) udostępni arkusze CKE oraz proponowane rozwiązania do zadań.

Egzamin w trakcie strajku

W tym roku los egzaminu nie był pewny, gdyż od trzech dni trwa w Polsce strajk nauczycieli. W większości szkół mimo przeszkód egzamin zostanie przeprowadzony, arkusze egzaminacyjne zostały przekazane do wszystkich placówek edukacyjnych. 

W przypadku gdy w danej szkole egzamin się nie odbędzie lub uczeń nie pojawi się na nim z powodu choroby, test będzie można powtórzyć w drugim terminie od 3 do 5 czerwca. Jak już wiadomo, w kilku placówkach egzamin gimnazjalny nie został przeprowadzony.

 

Zobacz najnowsze artykuły