Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa - 13.05.2020

Sprawdź nasze opracowania, testy i fiszki, które ułatwią ci naukę. Przygotowaliśmy dla was powtórkę na podstawie Zdalnych Lekcji przygotowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Powodzenia!

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa - 13.05.2020
Kolejny dzień nauki! / fot. 123RF

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa - 13.05.2020 - środa

Klasa 4 – Historia

Temat: Odzyskanie przez Polskę niepodległości – problemy i dobre pomysły. Na tej lekcji spróbuję zrozumieć, jak trudne było odrodzenie Polski po zaborach. Obejrzę film, zagram w grę i posłucham audiobooka.

Przeczytaj opracowania, poucz się fiszek i rozwiąż testy: Polska niepodległa - ustrój i społeczeństwo w latach 1918-1939

Klasa 4 – Matematyka

Temat: Jednostki długości. Wprowadzenie. Na tej lekcji będę się uczył o długości i jej jednostkach.

Przeczytaj opracowanie

Klasa 5 - Język angielski

Temat: Daily routine – have to. Obejrzę film o codziennych aktywnościach i poćwiczę słuchanie ze zrozumieniem. Zapiszę w zeszycie sześć zdań, wykorzystując nazwy czynności, które wykonuję każdego dnia. Zagram w grę słowną, która utrwali i sprawdzi moją wiedzę. Wysłucham piosenki i przećwiczę słuchanie ze zrozumieniem. Zagram w dwie gry utrwalające wiedzę. Wypiszę nowe słowa do zeszytu i zastanowię się, jakie czynności „muszę” wykonywać w tygodniu. 

Przeczytaj opracowanie: Mój dzień

Klasa 5 – Historia

Temat: Co ciekawego znajdziemy w muzeum? Przypomnę sobie, jakie są zadania muzeum. Nauczę się rozpoznawać różne typy muzeów. Pooglądam materiały promocyjne z różnych muzeów. 

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test: O ochronie zabytków, czyli: nie tylko Wawel

Klasa 6 - Matematyka

Temat: Rozwiązywanie równań. Wprowadzenie. Na tej lekcji nauczę się rozwiązywać równania.

Przeczytaj opracowanie

Ucz się w domu z darmową aplikacją edukacyjną Omnibus

Materiały do powtórki znajdziesz w naszej darmowej aplikacji Omnibus! Naukę w aplikacji oparliśmy o trzy kroki: przyswój wiedzę (opracowanie), utrwal wiadomości (naucz się zestawu fiszek) i sprawdź się (rozwiąż test)

Nie lubisz uczyć się sam? Możesz uczyć się z rodzicem, opiekunem lub znajomym korzystając z opcji Ucz się z kimś w fiszkach. W Omnibusie mamy też dla was co tydzień nowe Olimpiady z pucharami, nie tylko z materiału, który przerabiacie w szkole. Aplikacja jest dostępna na telefony z systemem Android w sklepie Google Play – kliknij!

1584694079-800-x-450-jest-dobre

Zobacz najnowsze artykuły