Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa - 16.04.2020

Nauka w domu nie jest łatwa, ale codziennie publikujemy tutaj listy opracowań, testów i fiszek dopasowanych do wybranych przez MEN tematów na stronie Zdalne lekcje, które mogą wam pomóc w przyswajaniu wiedzy. Testy i fiszki to nie tylko świetna metoda na sprawdzenie wiedzy, ale też na powtórkę przed egzaminami. Sprawdźcie, co dziś dla was przygotowaliśmy!

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa - 16.04.2020
fot. 123 RF

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa - 16.04.2020 - czwartek

Klasa 4 – Przyroda

Temat: Wody słodkie i słone na Ziemi. Na tej lekcji dowiem się wielu ciekawych rzeczy na temat wody. Nauczę się podziału wód na kuli ziemskiej. Poznam cechy i przykłady wód płynących i stojących.

Przeczytaj opracowanie

Klasa 5 – Biologia

Temat: Rośliny okrytonasienne. Nauczę się: wskazywać środowiska życia roślin okrytonasiennych; opisywać charakterystyczne cechy roślin okrytonasiennych; obserwując okazy, rozróżniać przystosowania roślin do środowiska; przedstawiać znaczenie okrytonasiennych.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test

Klasa 6 – Historia

Temat: Epoka Napoleona Bonapartego. Poznam historię jednej z największych postaci w historii świata. Spróbuję ocenić, czy Napoleon był geniuszem czy tyranem.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test

Klasa 6 – Biologia

Temat: Ryby, płazy, gady – podsumowanie działu. Na tej lekcji powtórzę i utrwalę wiadomości o rybach, płazach i gadach.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test

Klasa 6 – Matematyka

Temat: Obniżki i podwyżki. Wprowadzenie. Na tej lekcji nauczę się, jak obliczać wartość podwyżki oraz obniżki.

Przeczytaj opracowanie

Klasa 8 – Historia

Temat: Powstanie „Solidarności”. Zrozumiem przyczyny i skutki wydarzeń sierpniowych 1980 r. oraz będę umiał ocenić rolę „Solidarności” w przemianach politycznych i ustrojowych.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test

Ucz się w domu z aplikacją Omnibus

Materiały do powtórki znajdziesz w naszej aplikacji Omnibus! Naukę w aplikacji oparliśmy o trzy kroki: przyswój wiedzę (opracowanie), utrwal wiadomości (naucz się zestawu fiszek) i sprawdź się (rozwiąż test).

Nie lubisz uczyć się sam? Możesz uczyć się z rodzicem, opiekunem lub znajomym korzystając z opcji Ucz się z kimś w fiszkach. W Omnibusie mamy też dla was co tydzień nowe Olimpiady z pucharami, nie tylko z materiału, który przerabiacie w szkole. Aplikacja jest dostępna na telefony z systemem Android w sklepie Google Play – kliknij!

1584694079-800-x-450-jest-dobre

Pobierz aplikację i ucz się zdalnie z Omnibusem!

 

Zobacz najnowsze artykuły