Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa - 18.06.2020

Przygotowaliśmy dla was testy, fiszki i opracowania tematów zaproponowanych przez Ministerstwo Edukacji w serwisie Zdalne lekcje. Warto zrobić sobie powtórkę przed zajęciami! 

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa - 18.06.2020
Powodzenia w nauce! / fot. 123 RF

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa - 18.06.2020 - czwartek

Klasa 4 – Przyroda

Temat: Warunki życia na lądzie. Na tej lekcji nauczę się wskazywać czynniki wpływające na organizmy lądowe oraz omawiać, w jaki sposób obecność lub brak jakiegoś czynnika ogranicza występowanie organizmów.

Przeczytaj opracowanie

Klasa 4 – Matematyka

Temat: Figury geometryczne – powtórzenie wiadomości. Kąty. Na tej lekcji powtórzę wiedzę z zakresu kątów.

Przeczytaj opracowanie: Kąty

Klasa 5 – Przyroda

Temat: Mikroskop i lupa w badaniach biologicznych. Nauczę się: podawać przykłady zastosowania przyrządów optycznych: lupy stereoskopowej oraz mikroskopu; przygotowywać preparat mikroskopowy do obserwacji; wykonywać i dokumentować obserwację preparatu pod lupą stereoskopową oraz mikroskopem.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test: Przyrządy i pomoce przyrodnika

Klasa 5 – Matematyka

Temat: Własności liczb naturalnych – powtórzenie wiadomości. Liczby pierwsze i liczby złożone. Na tej lekcji powtórzę wiedzę z zakresu liczb pierwszych i złożonych.

Przeczytaj opracowanie: Rozkład liczby na czynniki pierwsze

Klasa 6 – Historia

Temat: Warszawa w okresie Sejmu Wielkiego – lekcja powtórzeniowa przed wirtualną wizytą w Łazienkach Królewskich. Przypomnę sobie podstawowe wiadomości o Stanisławie Auguście Poniatowskimi i  wyobrażę sobie, jak wyglądała Warszawa w okresie Sejmu Wielkiego.

Przeczytaj opracowanie: Panowanie Stanisława Augusta Poniatowskiego

Klasa 6 – Biologia

Temat: Parzydełkowce. Nauczę się: opisywać budowę zewnętrzną parzydełkowców; ustalać, czy nieznany organizm jest przedstawicielem parzydełkowców; porównywać budowę polipa i meduzy; opisywać sposób odżywiania i rozmnażania się parzydełkowców; opisywać znaczenie parzydełkowców.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test: Różnorodność form zwierzęcych - parzydełkowce

Klasa 6 – Matematyka

Temat: Pola wielokątów – podsumowanie. Na tej lekcji powtórzę wiedzę z zakresu obliczania pola wielokątów.

Przeczytaj opracowanie: Pole wielokąta

Klasa 7 – Język polski

Temat: Z wizytą u Henryka Sienkiewicza. Odwiedzę wirtualnie pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, obejrzę ogród i ekspozycję muzeum.

Przeczytaj opracowanie: Henryk Sienkiewicz

Klasa 7 – Biologia

Temat: Właściwe odżywianie warunkiem zdrowia. Nauczę się: wyjaśniać, na czym polega zdrowe odżywianie i uzasadniać potrzebę jego stosowania; obliczać i interpretować wskaźnik masy ciała; analizować bilans energetyczny organizmu oraz jego zapotrzebowanie energetyczne; omawiać zaburzenia odżywiania; analizować skład chemiczny wybranych artykułów żywnościowych; wskazywać wady i zalety dodatków chemicznych stosowanych do produkcji żywności.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test: Odżywianie

Przeczytaj opracowanie: Układ pokarmowy i odżywianie

Klasa 7 – Matematyka

Temat: Figury na płaszczyźnie – powtórzenie wiadomości. Układ współrzędnych. Na tej lekcji powtórzę wiedzę z zakresu figur na płaszczyźnie w układzie współrzędnych.

Przeczytaj opracowanie: Układ współrzędnych - wprowadzenie

Ucz się w domu z darmową aplikacją edukacyjną Omnibus

Materiały do powtórki znajdziesz w naszej darmowej aplikacji Omnibus! Naukę w aplikacji oparliśmy o trzy kroki: przyswój wiedzę (opracowanie), utrwal wiadomości (naucz się zestawu fiszek) i sprawdź się (rozwiąż test)

Nie lubisz uczyć się sam? Możesz uczyć się z rodzicem, opiekunem lub znajomym korzystając z opcji Ucz się z kimś w fiszkach. W Omnibusie mamy też dla was co tydzień nowe Olimpiady z pucharami, nie tylko z materiału, który przerabiacie w szkole. Aplikacja jest dostępna na telefony z systemem Android w sklepie Google Play – kliknij!

nowe omnibus olimpiada zajawka (11)

1589801202-1584694079-800-x-450-jest-dobre

Zobacz najnowsze artykuły