Mamy dla was opracowania, testy i fiszki do tematów proponowanych przez MEN na stronach Zdalnych lekcji. Codziennie w artykułach publikujemy zbiór materiałów do nauki z serwisu. Zapraszamy do powtórki!
Zdalne lekcje - szkoła podstawowa - 27.05.2020 - środa
Klasa 4 – Historia
Temat: Cichociemni. Poznam zadania żołnierza Armii Krajowej, nauczę się rozpoznawać symbole Polaków walczących z okupantem. Obejrzę film i zagram w grę „Cichociemni”.
Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test: Formy walki narodu polskiego z okupantem
Klasa 5 – Matematyka
Temat: Odejmowanie liczb całkowitych. Wprowadzenie. Na tej lekcji nauczę się, jak odejmować liczby całkowite.
Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania
Klasa 6 – Matematyka
Temat: Graniastosłupy proste. Wprowadzenie. Na tej lekcji będę się uczyć na temat graniastosłupów prostych.
Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania
Klasa 7 – Matematyka
Temat: Obliczanie procentu danej liczby. Na tej lekcji nauczę się obliczać liczbę a równą p procent danej liczby b.
Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania
Klasa 8 – Chemia
Temat: Dysocjacja jonowa soli. Zapoznam się z dysocjacją jonową soli.
Ucz się w domu z darmową aplikacją edukacyjną Omnibus
Materiały do powtórki znajdziesz w naszej darmowej aplikacji Omnibus! Naukę w aplikacji oparliśmy o trzy kroki: przyswój wiedzę (opracowanie), utrwal wiadomości (naucz się zestawu fiszek) i sprawdź się (rozwiąż test)
Nie lubisz uczyć się sam? Możesz uczyć się z rodzicem, opiekunem lub znajomym korzystając z opcji Ucz się z kimś w fiszkach. W Omnibusie mamy też dla was co tydzień nowe Olimpiady z pucharami, nie tylko z materiału, który przerabiacie w szkole. Aplikacja jest dostępna na telefony z systemem Android w sklepie Google Play – kliknij!
Komentarze (0)