Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa - 7.04.2020

Zapoznajcie się z przygotowanymi przez nas tematami na dziś. W tym artykule znajdziecie opracowania, zestawy fiszek i testy dopasowane do Zdalnych lekcji MEN. Powodzenia! 

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa - 7.04.2020
fot. 123RF

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa - 7.04.2020 - wtorek

Klasa 4 – Matematyka

Temat: Porównywanie ułamków dziesiętnych. Wprowadzenie. Na tej lekcji nauczę się jak porównywać ułamki dziesiętne.

Przeczytaj opracowanie

Klasa 4 – Przyroda

Temat: Minerały i skały budujące naszą Ziemię. Na tej lekcji dowiem się, co nazywamy minerałem oraz jakie mamy rodzaje skał.

Przeczytaj opracowanie, naucz się fiszek i rozwiąż test

Klasa 6 – Matematyka

Temat: Diagramy procentowe. Utrwalenie i powtórzenie wiadomości. Na tej lekcji utrwalę wiedzę z zakresu przedstawiania danych za pomocą diagramów procentowych.

Przeczytaj opracowanie

Klasa 6 – Historia

Temat: Narodziny Republiki Francuskiej. Zastanowię się, jakie były skutki Rewolucji Francuskiej dla współczesności. Odpowiem sobie na pytanie, czy warto było było robić rewolucję.

Przeczytaj opracowanie

Klasa 7 – Historia

Temat: ZSRR – imperium komunistyczne. Na tej lekcji dowiem się, jak tworzył się system totalitarny w ZSSR. Poznam okoliczności przejęcia władzy przez bolszewików, zrozumiem rolę Lenina.

Przeczytaj opracowanie

Klasa 7 – Biologia

Temat: Odruchy bezwarunkowe i warunkowe. Nauczę się: omawiać budowę obwodowego układu nerwowego; opisywać funkcję nerwów czuciowych i ruchowych; omawiać drogę impulsu nerwowego, korzystając ze schematu łuku odruchowego; wykazywać znaczenie odruchów warunkowych i bezwarunkowych oraz porównywać je ze sobą.

Przeczytaj opracowanie, naucz się fiszek i rozwiąż test

Klasa 8 – Biologia

Temat: Zależności pokarmowe w ekosystemie. Nauczę się: wskazywać zależności pokarmowe w ekosystemie; identyfikować organizmy jako producentów, konsumentów, destruentów; szeregować organizmy w łańcuchach pokarmowych.

Przeczytaj opracowanie, naucz się fiszek i rozwiąż test

Klasa 6 – Matematyka

Temat: Symetria względem prostej. Utrwalenie i powtórzenie wiedzy. Na tej lekcji utrwalę wiedzę z zakresu symetrii względem prostej.

Przeczytaj opracowanie

Ucz się w domu z aplikacją Omnibus

Materiały do powtórki znajdziesz w naszej aplikacji Omnibus! Naukę w aplikacji oparliśmy o trzy kroki: przyswój wiedzę (opracowanie), utrwal wiadomości (naucz się zestawu fiszek) i sprawdź się (rozwiąż test).

Nie lubisz uczyć się sam? Możesz uczyć się z rodzicem, opiekunem lub znajomym korzystając z opcji Ucz się z kimś w fiszkach. W Omnibusie mamy też dla was co tydzień nowe Olimpiady z pucharami, nie tylko z materiału, który przerabiacie w szkole. Aplikacja jest dostępna na telefony z systemem Android w sklepie Google Play - kliknij

Pobierz aplikację i ucz się zdalnie z Omnibusem!

1584694079-800-x-450-jest-dobre

 

 

Zobacz najnowsze artykuły