Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa - 8.06.2020

Dziś dla waszych starszych kolegów rozpoczęły się matury. Na szczęście, dzisiaj nie musicie się martwić, ale egzamin ósmoklasisty już blisko. Zapoznajcie się z przygotowanymi przez nas tematami na dziś. W tym artykule znajdziecie opracowania, zestawy fiszek i testy dopasowane do Zdalnych lekcji MEN. Powodzenia w powtórce! 

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa - 8.06.2020
fot.123 RF

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa - 8.06.2020 – poniedziałek

Klasa 4 – Matematyka

Temat: Działania pisemne – powtórzenie wiadomości. Dodawanie pisemne. Na tej lekcji powtórzę wiedzę z zakresu dodawania liczb naturalnych wielocyfrowych sposobem pisemnym.

Przeczytaj opracowanie

Klasa 5 – Język polski

Temat: Ponad granicami świata…Przypomnę sobie utwory, w których jest mowa o podróżach w Kosmosie i poza nim. Poznam i zinterpretuję wiersz Bułata Okudżawy „Błękitny człowiek”.

Czy wiesz, kim był Bułat Okudżawa? Jeśli nie, przeczytaj nasze hasło ze słownika

Klasa 5 – Matematyka

Temat: Siatki graniastosłupów prostych. Na tej lekcji będę się uczył na temat siatek graniastosłupów prostych.

Przeczytaj opracowanie i rozwiąż zadania

Klasa 7 – Język angielski

Temat: Phone chat. Zapoznam się z materiałem do zajęć nr 1 – wypiszę zwroty wymienione w tekście. Wykonam ćwiczenia zawarte w tym samym materiale.

Przeczytaj opracowanie 

Klasa 7 – Chemia

Temat: Zanieczyszczenia powietrza. Nauczę się wskazywać źródła zanieczyszczenia powietrza, jego skutki i sposoby ochrony przed nim.

Przeczytaj opracowanie 

Klasa 7 – Matematyka

Temat: Obliczenia procentowe. Utrwalenie i powtórzenie wiadomości. Na tej lekcji powtórzę wiedzę z zakresu stosowania obliczeń procentowych do rozwiązywania problemów w kontekście praktycznym.

Przeczytaj opracowanie 

Klasa 8 – Geografia

Temat: Azja – najstarsze cywilizacje. Ludność Azji. Nauczę się: wskazywać na mapie obszary, w których kształtowały się najstarsze cywilizacje azjatyckie; omawiać współczesne rozmieszczenie ludności w Azji; wyjaśniać, posługując się mapami geograficznymi i historycznymi, przyczyny zróżnicowania gęstości zaludnienia w Azji; wymieniać główne religie i ich współczesny zasięg w Azji.

Poucz się fiszek naszego użytkownika IzaM w temacie: Azja kl. 8

Klasa 8 – Matematyka

Temat: Obliczenia procentowe – powtórzenie. Jaki procent jednej wielkości stanowi inna wielkość. Obliczenia procentowe do rozwiązywania problemów praktycznych. Na tej lekcji powtórzę wiadomości z zakresu obliczania, jaki procent jednej wielkości stanowi inna wielkość oraz obliczeń procentowych do rozwiązywania problemów praktycznych.

Przeczytaj opracowanie w temacie: Obliczenia procentowe

Przeczytaj opracowanie w temacie: Jaki to procent 

Przeczytaj opracowanie w temacie: Obliczanie procentu danej liczby

Przeczytaj opracowanie w temacie: Obliczanie ile procent jednej liczby stanowi ta druga

Przeczytaj opracowanie w temacie: Obliczanie liczby, gdy znany jest jej procent 

Ucz się w domu z darmową aplikacją edukacyjną Omnibus

Materiały do powtórki znajdziesz w naszej darmowej aplikacji Omnibus! Naukę w aplikacji oparliśmy o trzy kroki: przyswój wiedzę (opracowanie), utrwal wiadomości (naucz się zestawu fiszek) i sprawdź się (rozwiąż test)

Nie lubisz uczyć się sam? Możesz uczyć się z rodzicem, opiekunem lub znajomym korzystając z opcji Ucz się z kimś w fiszkach. W Omnibusie mamy też dla was co tydzień nowe Olimpiady z pucharami, nie tylko z materiału, który przerabiacie w szkole. Aplikacja jest dostępna na telefony z systemem Android w sklepie Google Play – kliknij!

nowe omnibus olimpiada zajawka (10)

1589801202-1584694079-800-x-450-jest-dobre

Zobacz najnowsze artykuły