Odpowiedzi do zadań z podręczników w apce Skul

pobierz
Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa kl. 4 - luty

Przygotowaliśmy dla was zestawienie opracowań, testów i fiszek dopasowane do Zdalnych Lekcji, które znajdują się na stronie Ministerstwa Edukacji. Warto zrobić sobie powtórkę z tego materiału. Dla uczniów klasy IV.

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa kl. 4 - luty
Warto zrobić sobie powtórkę / fot. 123RF

Szkoła podstawowa

Klasa 4 – Matematyka

Temat: Proste, odcinki i punkty. Na tej lekcji nauczę się rozpoznawać i nazywać podstawowe figury geometryczne: punkt, prostą, półprostą i odcinek.

Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania w temacie "Proste i odcinki"

Temat: Odcinki prostopadłe i odcinki równoległe. Na tej lekcji nauczę się rozpoznawać proste i odcinki prostopadłe i równoległe.

Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania w temacie "Wzajemne położenie dwóch prostych w przestrzeni"

Temat: Mierzenie długości. Na tej lekcji poćwiczę mierzenie długości odcinków. Nauczę się również rozpoznawać łamaną. Dowiem się w jaki sposób obliczyć długość łamanej.

Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania w temacie "Jednostki długości"

Temat: Kąty. Na tej lekcji poznam definicję kąta. Dowiem się, jak zbudowany jest kąt. Nauczę się rozpoznawać kąt ostry, prosty, rozwarty, półpełny i pełny.

Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania w temacie "Kąty"

Klasa 4 – Język polski

Temat: „Akademia Pana Kleksa” – podróż w fantastyczne światy. Sprawdzę, czy pamiętam, jak wyglądała akademia Pana Kleksa oraz jaki obowiązywał tam plan dnia.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test

Temat: Joanna Olech „Dynastia Miziołków". Poznam fragmenty pamiętnika Miziołka, bohatera książek Joanny Olech.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test

Temat: Lodowate spojrzenie i gorące serce? Lekcja o przenośni. Dowiem się, czym jest przenośnia i poznam jej zastosowania. Posłucham wiersza K.I. Gałczyńskiego „Dlaczego ogórek nie śpiewa?”. Postaram się wyjaśnić przenośne znaczenie tego utworu.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test

Klasa 4 – Język angielski

Temat: Beeing healthy – poem. Dowiem się, jakie elementy są ważne dla naszego zdrowia. Poznam słownictwo związane ze zdrowym trybem życia i rozszerzę słownictwo związane z jedzeniem.

Przeczytaj opracowanie i poucz się słówek w temacie "Zdrowa żywność"

Klasa 4 – Historia

Temat: Jan III Sobieski i bitwa pod Wiedniem. Dowiem się, dlaczego bitwa pod Wiedniem jest uważana za jedną z najważniejszych bitew w dziejach Europy.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test w temacie "Wojny Rzeczypospolitej w XVII w."

Temat: Czasy stanisławowskie. Poznam króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dowiem się, co oznacza termin mecenat i kto brał udział w obiadach czwartkowych. Odwiedzę Łazienki Królewskie i poznam zabytki, które w nich się znajdują.

Przeczytaj opracowanie w temacie "Panowanie Stanisława Augusta Poniatowskiego"

Klasa 4 – Przyroda

Temat: Ja i moje ciało (IV). Narządy zmysłów. Nauczę się wymieniać podstawowe zasady ochrony zmysłów wzroku i słuchu oraz badać współdziałanie zmysłu smaku i węchu.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test w temacie "Zmysły i ich rola w poznawaniu przyrody"

Ucz się w domu z darmową aplikacją edukacyjną Omnibus

Materiały do powtórki znajdziesz w naszej darmowej aplikacji Omnibus! Naukę w aplikacji oparliśmy o trzy kroki: przyswój wiedzę (opracowanie), utrwal wiadomości (naucz się zestawu fiszek) i sprawdź się (rozwiąż test)

Nie lubisz uczyć się sam? Możesz uczyć się z rodzicem, opiekunem lub znajomym korzystając z opcji Ucz się z kimś w fiszkach. W Omnibusie mamy też dla was co tydzień nowe Olimpiady z pucharami, nie tylko z materiału, który przerabiacie w szkole. Aplikacja jest dostępna na telefony z systemem Android w sklepie Google Play – kliknij!

1589801202-1584694079-800-x-450-jest-dobre

Zobacz najnowsze artykuły