Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa kl. 6 - grudzień

Przygotowaliśmy dla was zestaw opracowań, testów i fiszek w tematach proponowanych przez MEN w serwisie Zdalne Lekcje. Ułatwią wam one zdalną naukę podczas pandemii koronawirusa. Materiały dla uczniów klasy VI.

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa kl. 6 - grudzień
Warto zrobić sobie powtórkę / fot. 123RF

Szkoła podstawowa

Klasa 6 – Język polski

Temat: Spotkanie z mistrzem słowa – Jan Kochankowi i jego fraszki. Zapoznam się ze analizą i interpretacją fraszek oraz z stosowanymi przez Poetę środkami stylistycznymi.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test

Klasa 6 – Historia

Temat: Barok i sarmatyzm. Dowiem się kogo nazywano sarmatą. Poznam cechy charakterystyczne sztuki baroku.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test

Temat: Monarchia parlamentarna w Anglii. Będę umiał / umiała wyjaśnić, czym charakteryzowała się angielska monarchia parlamentarna. Dowiem się, czym różni się Izba Lordów od Izby Gmin.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test

Klasa 6 – Biologia

Temat: Stawonogi i mięczaki. Poznam stawonogi i mięczaki (Dział III). Przedstawię środowisko życia, cechy morfologiczne oraz tryb życia skorupiaków, owadów i pajęczaków oraz ślimaków, małży i głowonogów. Wskażę cechy adaptacyjne umożliwiające im opanowanie różnych środowisk. Dokonam obserwacji przedstawicieli stawonogów i mięczaków; przedstawię cechy wspólne tej grupy zwierząt. Przedstawię znaczenie stawonogów (w tym form pasożytniczych, i szkodników). Wyjaśnię znaczenie mięczaków.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test

Klasa 6 – Matematyka

Temat: Pole kwadratu i prostokąta. Powtórzę i przećwiczę wyznaczanie pól dobrze mi już znanych czworokątów: prostokąta i kwadratu.

Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania w temacie "Pole prostokąta"

Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania w temacie "Pole kwadratu"

Temat: Objętość graniastosłupa. Nauczę się obliczać objętość prostopadłościanu przy danych długościach krawędzi. Przypomnę sobie i utrwalę stosowanie różnych jednostek objętości.

Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania

Temat: Jednostki objętości. Na tej lekcji jeszcze raz powtórzę stosowanie różnych jednostek objętości i pojemności. Opanuję zamianę jednostek rozwiązując ćwiczenia.

Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania

Ucz się w domu z darmową aplikacją edukacyjną Omnibus

Materiały do powtórki znajdziesz w naszej darmowej aplikacji Omnibus! Naukę w aplikacji oparliśmy o trzy kroki: przyswój wiedzę (opracowanie), utrwal wiadomości (naucz się zestawu fiszek) i sprawdź się (rozwiąż test).

Nie lubisz uczyć się sam? Możesz uczyć się z rodzicem, opiekunem lub znajomym korzystając z opcji Ucz się z kimś w fiszkach. W Omnibusie mamy też dla was co tydzień nowe Olimpiady z pucharami, nie tylko z materiału, który przerabiacie w szkole. Aplikacja jest dostępna na telefony z systemem Android w sklepie Google Play – kliknij!

1589801202-1584694079-800-x-450-jest-dobre

Zobacz najnowsze artykuły