Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Jak stworzyć dobre warunki do nauki z domu

Dlaczego powinieneś uczyć się w spokoju?

Podczas nauki wyłącz wszystkie urządzenia i powiadomienia w telefonie. Głos z radia i telewizora też może cię rozpraszać. Jeśli masz taką możliwość to usiądź w osobnym pomieszczeniu. Nie będzie cię ciekawić, co robią pozostali członkowie rodziny i domowe zwierzaki. Niektórzy nie mogą się skupić przez tykający zegar czy nawet przez latającą w pokoju muchę. Sprawdź, czy ciebie nic nie dekoncentruje podczas zajęć. W ciszy i spokoju lepiej się skupisz i więcej się nauczysz. 

Utrzymaj motywację i zaplanuj cel

Masz dużo zadań albo musisz nauczyć się czegoś na pamięć? Pomoże w tym odpowiednia motywacja. Podziel materiał na części i zaplanuj sobie czas na naukę. Zrób mapę myśli i harmonogram zajęć. Nie ucz się wszystkiego w jeden dzień, wyznacz sobie realne do osiągnięcia cele. Jeszcze nikt bez stresu nie przeczytał lektury w jeden wieczór. Pamiętaj o odpoczynku. Możesz w tym celu wypróbować popularną metodę dzielenia czasu na interwały nauki i przyjemności, np. ucz się godzinę, a przez 15 minut oglądaj ciekawe filmiki lub graj w nową grę. Twój mózg będzie miał czas na regenerację, a ty zapamiętasz więcej informacji.   

Muzyka relaksacyjna

Muzyka działa na funkcjonowanie mózgu i rozwija wyobraźnię. Powolna melodia bez teksu może wprowadzić cię w odpowiedni nastrój do nauki i pomoże ci się skupić. Spokojne tony spowalniają bicie serca, obniżają ciśnienie, działają pozytywnie na pamięć i koncentrację. Spróbuj włączyć muzykę klasyczną podczas nauki i zobacz, jak wpływa na ciebie. 

Autor: Katarzyna Seratowicz

Przeczytaj więcej artykułów w temacie zdalnych lekcji:

Trudności z koncentracją? Zobacz, jak temu zaradzić

Zdalne lekcje i nauka - które narzędzie wybrać?

Zobacz najnowsze artykuły