Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Jak stworzyć dobre warunki do nauki z domu

Nie możesz się skupić na lekcjach online? Nauka zdalna może być tak samo skuteczna, jak ta w szkole. Wypróbuj te proste sposoby i przekonaj się, które są dla ciebie najlepsze. 

Jak stworzyć dobre warunki do nauki z domu
fot.123 RF

Dlaczego sen jest ważny?

Masz zajęcia od 8:00 i budzisz się dopiero dwie minuty przed czasem? To częsty błąd, którego popełnienie szczególnie kusi w poniedziałkowy ranek. Wstań godzinę wcześniej i przygotuj się do nauki. Dzięki temu ze spokojem i skupieniem usiądziesz do zajęć. Na twoją koncentrację z samego rana wpływa także nieodpowiednia ilość snu. Niewyspany nie masz siły i ochoty na naukę. Naukowcy szacują, że powinno się spać co najmniej 8 godzin dziennie. 

Zjedz śniadanie przed zajęciami

Syte i pełnowartościowe śniadanie daje siłę na kilka godzin nauki. Pierwszy i najważniejszy posiłek w ciągu dnia powinien być bogaty w białko, zdrowe tłuszcze i węglowodany. Znajdziesz je między innymi w ciemnym pieczywie, jajkach, mleku, owocach i warzywach. Przed egzaminami jedz dużo orzechów włoskich, które wpływają na koncentrację i lepszą pamięć. Dobrze się sprawdzą jako dodatek do śniadania lub jako przekąska podczas nauki. 

Jak stworzyć odpowiednie miejsce do nauki?

Nie ucz się w łóżku. Przygotuj sobie biurko albo stolik. Zmiana miejsca sprawi, że się lepiej skoncentrujesz na zajęciach. Pamiętaj, że fotel, powinien mieć taką wysokość, dzięki której będziesz siedział wyprostowany. Nie będą cię później boleć plecy. Ważne jest także dobre oświetlenie. Nauka w zbyt ciemnym lub w zbyt jasnym pomieszczeniu może pogorszyć twój wzrok.

Przed lekcjami przewietrz pokój, a lepiej skoncentrujesz się na nauce. Gdy w pokoju jest duszno, możesz poczuć się zmęczony i będzie cię boleć głowa. Pamiętaj także o utrzymaniu odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu. Zimno sprawi, że nie będziesz mógł się skupić, a zbyt ciepłe powietrze w pokoju spowoduje, że będziesz senny. Optymalna temperatura podczas nauki to około 20-22 stopnie Celsjusza.  

Czytaj dalej na następnej stronie

Zobacz najnowsze artykuły