Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Matura 2021 - wyniki

Dziś od godziny 8.30 maturzyści mogą sprawdzić wyniki swoich egzaminów. W tym roku do matury przystąpiło 74,5% wszystkich tegorocznych abiturientów. Obowiązkowy egzamin z języka polskiego zdało 93% egzaminowanych, z matematyki 79% i z języka angielskiego 94%. 

Matura 2021 - wyniki
06.05.2021 Klasa maturalna w Tarnowie w czasie pandemii / fot. Tadeusz Koniarz/REPORTER

Za tegorocznymi maturzystami trudny rok. Z powodu pandemii zamknięte zostały szkoły, a nauka prowadzona była w trybie zdalnym. Dziś od godziny 8.30 każdy maturzysta mógł poznać wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych. Z powodu pandemii podobnie jak w zeszłym roku i tym razem zadecydowano o odwołaniu ustnych egzaminów. Abiturienci nie musieli także podchodzić do matury rozszerzonej z jednego wybranego przedmiotu, tak jak odbywało się to do tej pory.

Uczniowie, by uzyskać świadectwo dojrzałości, musieli uzyskać 30% z przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym – języka polskiego, matematyka i języka obcego. W tym roku do egzaminów obowiązkowych podeszło 273 419 uczniów, czyli 74,5% wszystkich tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. 17,7% egzaminowanych nie zdało jednego przedmiotu i ma możliwość poprawy egzaminu podczas poprawkowej sesji egzaminacyjnej w sierpniu tego roku. Natomiast 7,8% do poprawy może przystąpić dopiero w przyszłym roku.

Zobacz najnowsze artykuły