Przejdź na stronę główną Interia.pl
Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Twój smartfon na wakacjach

Od kilku lat smartfony pełnią funkcję naszych wiernych towarzyszy. Nic więc dziwnego, że wakacje również spędzamy w ich towarzystwie. Bardzo często zapominamy jednak, że w tym czasie są one szczególnie narażone na wiele zagrożeń. Można ich jednak łatwo uniknąć. Jak? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Twój smartfon na wakacjach
Źródło: Źródło: 123RF
Roaming

Wyjeżdżając za granicę, upewnij się, że twoja sieć komórkowa korzysta z zasady „Roam like at home”. Dzięki niej nie będziesz musiał ponosić dodatkowych opłat za SMS-y, połączenia telefoniczne czy nawet korzystanie z Internetu, które najczęściej są bardzo wysokie. Należy pamiętać jednak, że zasada ta obowiązuje tylko w krajach Unii Europejskiej. Jeśli wybierasz się więc poza jej granice, będziesz musiał sporo zapłacić nawet za krótkie połączenie. Aby ustrzec się przed wysokimi opłatami, powinieneś bezwzględnie wyłączyć transmisje danych zaraz przed granicą lub wejściem do samolotu. Przed wyjazdem zorientuj się też, która z dostępnych sieci ma do zaoferowania najlepszą ofertę roamingową i skorzystaj z niej.

Zabezpieczenie telefonu

Wybierając się na wakacje, należy pomyśleć też o zabezpieczeniu telefonu na wypadek kradzieży lub zgubienia go. W tym celu powinieneś zainstalować aplikację, dzięki której za pomocą Internetu w łatwy sposób będziesz mógł go zlokalizować. Pamiętaj również, żeby regularnie robić kopie zapasowe treści zawartych w pamięci telefonu. Dzięki temu w sytuacji, gdy twój telefon zostanie skradziony, nie utracisz cennych danych.

Ochrona smartfonu

Wakacje to okres, w trakcie którego nasze smartfony w szczególny sposób są narażone na uszkodzenia mechaniczne. Piasek, woda i wysoka temperatura to tylko przykłady z długiej listy zagrożeń. Istnieją jednak proste, tanie i przede wszystkim skuteczne sposoby na ochronę naszych „skarbów”.

58549178_m
Rozbity telefon - czy można temu jakoś zapobiec? Źródło: 123RF

Jeśli wybierasz się gdzieś, gdzie twój telefon może mieć kontakt z wodą, zainwestuj w wodoodporne etui. Nie tylko w wakacje warto pomyśleć też o zakupie hartowanego szkła, które ochroni twój wyświetlacz przed zarysowaniami, a nawet stłuczeniem.

Zobacz najnowsze artykuły