Wybierz szkołę

Wybierz dział

Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Mój typowy weekend

Mój typowy weekend

Muszę przyznać, że jestem bardzo zajętą osobą - moja rodzina twierdzi, że zachowuję się jak typowy pracoholik. Ale uwierzcie mi, przesadzają - gdyby mieli rację, nie cierpiałabym weekendów, czyż nie? A ja je po prostu uwielbiam.

Gdy jest piątkowe popołudnie, czuję się taka szczęśliwa, że nadchodzi weekend. Jak go spędzam? Cóż, to zależy od pory roku, pogody i innych okoliczności. Ale na ogół w sobotnie poranki budzę się bardzo późno. Po śniadaniu czasami sprzątam pokój, a potem jadę na zakupy. Gdy wypełnię wszystkie moje obowiązki, wtedy się rozluźniam i bawię się. W sobotnie wieczory często odwiedzam moją najlepszą przyjaciółkę albo zapraszam ją do siebie. Od czasu do czasu chodzimy do kina lub teatru. Gdy wracam do domu, oglądam telewizję albo czytam książki.

W niedzielę staram się spędzać wolny czas z moją rodziną. Jeśli pogoda jest ładna, często wyjeżdżamy gdzieś poza miasto. Po południu odwiedzamy naszych dziadków i często urządzamy grilla w ogrodzie. W niedzielne wieczory przygotowywuję się na poniedziałek, potem kładę się w miarę wcześnie do łóżka.

My typical weekend

I must admit that I am a very busy person - my family claim that I behave like a typical workaholic. But believe me, they exaggerate - if they were right I would hate weekends, wouldn't I? And I simply love them. When it is Friday afternoon, I feel so happy that the weekend comes. How do I spend it? Well, it depends on the season, the weather and other circumstances. But, in general, I wake up very late on Saturday morning. After breakfast I sometimes clean my room and then I go shopping. When I fulfil all my duties I can let loose and enjoy myself. On Saturday evening I often visit my best friend or invite her to my place. From time to time we go to the cinema or the theatre. When I return home I watch TV or read books.

On Sunday I try to spend free time with my family. If the weather is nice we often go somewhere out of the city. In the afternoon we visit our grandparents and often have a barbecue in the garden. On Sunday evening I get ready for Monday, then I go to bed quite early.

Słowniczek

workaholic - pracoholik

exaggerate - przesadzać

circumstances - okoliczności

let loose - rozluźniać się

Pogłębiaj wiedzę w temacie: Mój typowy weekend

Zobacz podobne opracowania

 • Liceum
 • Język angielski
 • Compositions (wypracowania)
 • Liceum
 • Język angielski
 • Compositions (wypracowania)
 • Liceum
 • Język angielski
 • Compositions (wypracowania)
 • Liceum
 • Język angielski
 • Compositions (wypracowania)
 • Liceum
 • Język angielski
 • Compositions (wypracowania)

Ciekawostki (0)

Zabłyśnij i pokaż wszystkim, że znasz interesujący szczegół, ciekawy fakt dotyczący tego tematu.

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG

Autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A Sabak, D. Stopka, A Szostak, D. Pietrzyk, A. Popławska, E. Seweryn, M. Zagnińska, J. Paciorek, E. Lis, M. D. Wyrwińska, A Jaszczuk, A Barszcz, A. Żmuda, K. Stypinska, A Radek, J. Fuerst, C. Hadam, I. Kubowia-Bień, M. Dubiel, J. Pabian, M. Lewcun, B. Matoga, A. Nawrot, S. Jaszczuk, A Krzyżek, J. Zastawny, K. Surówka, E. Nowak, P. Czerwiński, G. Matachowska, B. Więsek, Z. Daszczyńska, R. Całka

Zgodnie z regulaminem serwisu www.opracowania.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora jest niedozwolone.