Odpowiedzi do zadań z podręczników w apce Skul

pobierz

Wybierz szkołę

Wybierz dział

Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Mój dzień

Mój dzień

Rodzice ciężko pracują, ale dzieci także są bardzo zajęte. Chodzą do szkoły, pomagają w domu, odrabiają zadanie domowe i robią dużo innych rzeczy po szkole.

Codziennie wstaję o siódmej. Myję twarz i zęby, czeszę włosy i ubieram się. Potem jem śniadanie. Mama robi śniadanie dla mnie i dla mojej siostry. Nie lubię jeść dużo na śniadanie, więc zjadam płatki z mlekiem lub jogurtem i piję filiżankę kakao. Moja siostra lubi tost z dżemem lub serem oraz sok pomarańczowy. Mama daje mi drugie śniadanie do szkoły. Zazwyczaj jest to paczka chrupek i jabłko lub banan. Wkładam je do tornistra i całuję mamę na pożegnanie. Potem mój tato, siostra i ja wsiadamy do samochodu i odjeżdżamy. Machamy do mamy na pożegnanie. Ona chodzi do pracy pieszo. W szkole jestem około siódmej czterdzieści. Tatuś odwozi siostrę do przedszkola.

W piątki chodzę na basen, a potem do szkoły. Moje lekcje zazwyczaj zaczynają się o ósmej rano i mam pięć lub sześć lekcji. Moimi ulubionymi lekcjami są wf i geografia. Najgorszą lekcją jest matematyka. O dwunastej lub trzynastej jem w szkole drugie śniadanie. Po lekcjach często trenuję z moją drużyną piłki siatkowej. Wracam do domu pieszo z dwoma kolegami z drużyny. W domu jestem o drugiej lub o trzeciej po południu. Po szkole odrabiam zadanie, a potem bawię się z kolegami. Mama pracuje do szesnastej. Po pracy idzie na zakupy i odbiera siostrę z przedszkola. Zazwyczaj wracają do domu z tatą, około siedemnastej. Mama przyrządza obiad i zmywa naczynia. Po obiedzie rozmawiam z tatą o szkole. Tato często pomaga mi w zadaniu z matematyki. Potem pakuję swoje rzeczy na następny dzień w szkole.

Około siódmej wieczór moi rodzice, siostra i ja wkładamy dresy i adidasy i wychodzimy na spacer. Zawsze zabieram deskorolkę. To tylko krótki spacer, ale jest świetnie. Nasza ulica jest bardzo cicha i prawie pusta. Biedny tatuś czasem musi nieść moją siostrę na ramionach. Kiedy pogoda jest brzydka, zostajemy w domu i oglądamy telewizję, gramy w gry, czytamy książki i czasopisma.

Około ósmej wieczór biorę prysznic lub kąpiel i idę do łóżka. Rodzice przychodzą, aby mnie pocałować na dobranoc, ale nigdy wtedy nie zasypiam. Słucham płyt CD lub czytam komiksy. Mama mówi, że zasypiam około dwudziestej pierwszej trzydzieści. Nastawia mój budzik na siódmą rano i gasi światło w moim pokoju.

Tak kończy się mój dzień. Sądzę, że jestem bardzo zapracowanym dzieckiem, ale moje codzienne życie jest szczęśliwe i bardzo interesujące.

My day

Parents work hard, but children are very busy, too. They go to school, help with the housework, do their homework and do many other things after school.

Every day I get up at seven o’clock. I wash my face, brush my teeth and hair and put on my clothes. Then I have breakfast. My mum makes breakfast for my sister and me. I do not like a very big breakfast so I eat cereal with milk or yoghurt and I drink a cup of cocoa. My sister likes toast with jam or cheese and orange juice. My mum gives me a snack to school. If is usually a packet of crisps and an apple or a banana. I put them in my schoolbag and kiss my mum goodbye. Then my dad, my sister and me get into our car and drive off. We wave ‘goodbye’ to my mum. She walks to work. I get to school at about 7.40 and my dad drives my sister to the nursery school.

On Fridays I go to the swimming pool, and then I go to school. My lessons usually start at eight o’clock and I have five or six lessons. My favourite lessons are P.E. (Physical Education) and Geography. My worst lesson is Maths. I have lunch at school, at twelve or one o’clock. I often train with my school volleyball team after lessons. I walk from school with two boys from my team. I get back home at two or three p.m. After school I do my homework, and then I play with my friends. My mum works until four o’clock. After work she goes shopping and collects my sister from the nursery school. They usually come home with my dad, at about five o’clock. My mum makes dinner and washes the dishes. After dinner dad and I talk about school. Dad often helps me with Maths homework. Then I pack my things for the next day at school.

At about seven o’clock in the evening, my parents, my sister and I put on our tracksuits and trainers and we go for a walk. I always take my skateboard. It is only a short walk but I have much fun. Our street is very quiet and empty. Poor dad, sometimes he has to carry my sister on his shoulders. When the weather is really bad, we stay at home and watch television, play games or read books and magazines.

At about eight o’clock I take a shower or a bath and go to bed. My parents come to kiss me goodnight but I never fall asleep then. I listen to my CDs or read comics. My mum says I fall asleep at about nine thirty. She sets my alarm clock for seven o’clock the next schoolday and turns the light off in my room.

This is how my day ends. I think that I’m a very busy child but my childhood is happy and very interesting.

Słowniczek

work hard - ciężko pracować

help with something - pomagać w czymś

get up - wstawać

wash - myć

brush teeth - myć zęby

hair - włosy

put on clothes - wkładać ubranie

cereal - płatki

yoghurt - jogurt

cup - filiżanka

cocoa - kakao

toast - tost

jam - dżem

cheese - ser

snack - drugie śniadanie

sandwich - kanapka

crisps - chrupki

apple - jabłko

kiss somebody goodbye - pocałować kogoś na pożegnanie

then - potem

get into a car - wsiąść do samochodu

drive off - odjechać

wave goodbye - pomachać na pożegnanie

walk - iść pieszo

nursery school - przedszkole

at eight o'clock - o ósmej

get back home - wrócić do domu

until four - do czwartej

collect - odebrać

make dinner - przyrządzać obiad

wash the dishes - zmywać naczynia

put something away - odłożyć coś

pack things - spakować rzeczy

next - następny

tracksuit - dres

trainers - adidasy

go for a walk - iść na spacer

it's much fun - jest świetnie

quiet - cichy

almost - prawie

poor dad - biedny tatuś

carry - nieść

shoulder - ramię

bad - zły

take a shower - wziąć prysznic

bath - kąpiel

fall asleep - zasypiać

comic - komiks

set an alarm clock for 7 - nastawić budzik na siódmą

turn off - wyłączyć

light - światło

Pogłębiaj wiedzę w temacie: Mój dzień

Zobacz podobne opracowania

 • Podstawowa
 • Język angielski
 • Compositions (wypracowania)
 • Podstawowa
 • Język angielski
 • Compositions (wypracowania)
 • Podstawowa
 • Język angielski
 • Compositions (wypracowania)
 • Podstawowa
 • Język angielski
 • Compositions (wypracowania)
 • Podstawowa
 • Język angielski
 • Compositions (wypracowania)

Ciekawostki (0)

Zabłyśnij i pokaż wszystkim, że znasz interesujący szczegół, ciekawy fakt dotyczący tego tematu.

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG

Autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A Sabak, D. Stopka, A Szostak, D. Pietrzyk, A. Popławska, E. Seweryn, M. Zagnińska, J. Paciorek, E. Lis, M. D. Wyrwińska, A Jaszczuk, A Barszcz, A. Żmuda, K. Stypinska, A Radek, J. Fuerst, C. Hadam, I. Kubowia-Bień, M. Dubiel, J. Pabian, M. Lewcun, B. Matoga, A. Nawrot, S. Jaszczuk, A Krzyżek, J. Zastawny, K. Surówka, E. Nowak, P. Czerwiński, G. Matachowska, B. Więsek, Z. Daszczyńska, R. Całka

Zgodnie z regulaminem serwisu www.opracowania.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora jest niedozwolone.