Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Bezpieczne wakacje

Zdrowe opalanie się

Wiele wskazuje na to, że przy odpowiednim reżimie sanitarnym, będzie można w tym roku skorzystać z uroków plażowania, a co za tym idzie, opalania. Trzeba wiedzieć, że podstawową ochronę przed słońcem zapewnia krem z wysokim filtrem. Bez niego można opalać się bezpiecznie maksymalnie przez 15 minut. Szukając odpowiedniego preparatu, dobrze zwrócić uwagę na wysokość i rodzaj filtra. Na plażę i na wycieczkę konieczne jest dobre nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne.

Okulary przeciwsłoneczne
Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko szyk, ale i ochrona oczu /123RF/PICSEL

Dużo mówi się o tym, jak promieniowanie słoneczne działa na naszą skórę, ale temat ochrony oczu bywa pomijany. Tymczasem nadmierna ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe może narazić na poważne choroby oczu. Dobrze upewnić się, że nasze okulary mają odpowiedni filtr UV (czyli minimum 400) i odpowiednią kategorię do potrzeb, te najtańsze mimo że wyglądają fajnie, mogą wam szkodzić, a nie chronić!

To nie koniec pandemii

Rząd zapowiada zmniejszanie, a nawet przyspiesza luzowanie wielu obostrzeń, które zapobiegały rozwojowi pandemii koronawirusa. Za niedługo będzie powrót do szkół, otworzą się restauracje, kina i siłownie. Każdy będzie chciał odpocząć na wakacjach po wielu miesiącach wyrzeczeń.

Dobrze pamiętać, że wraz ze zniesieniem obostrzeń, nie znika zagrożenie zachorowaniem i transmisją wirusa. Wśród was może być sporo osób, które nie mogły się zaszczepić, lub z innych powodów tego nie zrobiły. Dlatego warto pamiętać o zasadach, które dalej obowiązują – maseczkach w miejscach, gdzie tłoczą się ludzie, zachowaniu odpowiedniego dystansu i częstym, dokładnym myciu rąk. W wielu krajach pewne obostrzenia nadal pozostaną i niezastosowanie się do nich może skutkować wysokimi mandatami.

Zobacz najnowsze artykuły