Przejdź na stronę główną Interia.pl
Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Najciekawsze tradycje bożonarodzeniowe na świecie

W Polsce święta Bożego Narodzenia rozpoczynają się uroczystą kolacją wigilijną, podczas której zgodnie z tradycją spożywa się 12 dań. Dzieci wypatrują pierwszej gwiazdki, a o północy odbywa się Pasterka. W niektórych krajach wygląda to zupełnie inaczej. Chcesz dowiedzieć się jak? Zapraszamy!

Najciekawsze tradycje bożonarodzeniowe na świecie
Źródło: 123RF/Picsel
Japonia

Święta Bożego Narodzenia w Japonii nie są tradycją religijną. Nie oznacza to, że Japończycy nie obchodzą świąt - wręcz przeciwnie - dla wielu z nich jest to tak samo wyczekiwany okres, jak dla nas. 

Jak więc celebrowany jest ten czas? W kraju kwitnącej wiśni najważniejszym świątecznym dniem jest Wigilia. W tym dniu pary spotykają się ze sobą i obdarowują prezentami (podobnie jak w Walentynki). Jednak to nie ta tradycja zasługuje na miano najbardziej niezwykłej. W Japonii bowiem panuje zwyczaj jedzenia kurczaka z KFC na wigilijną kolację. W tym dnu ruch w fastfoodzie jest tak duży, że należy rezerwować w nim stoliki.

Święty Mikołaj Osaka
Święty Mikołaj zaprasza do jednej z restauracji w Osace. Źródło: 123rf

Indie

W Indiach Boże Narodzenie traktowane jest bardziej komercyjnie niż w Polsce (chrześcijanie stanowią około 3% populacji Kraju Kwitnącej Wiśni). Ponieważ trudno w tym kraju nabyć choinkę, Hindusi zamiast niej przyozdabiają na święta drzewka bananowe lub mango. Również szopka dostosowana jest do regionu, przez co Matka Boska często bywa ubrana w tradycyjny hinduski strój- Sari.

Co Hindusi jedzą na święta? Zazwyczaj na stole pojawiają się regionalne ryby, warzywa, ryż i ser.

Zobacz najnowsze artykuły