Wybierz szkołę

Wybierz dział

Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Dzielenie ułamków dziesiętnych (na poziomie ucznia klasy 6)

Dzielenie ułamków dziesiętnych (na poziomie ucznia klasy 6)

Przykład 1

Dzielenie ułamków dziesiętnych. Dzielimy jak liczby naturalne; pamiętajmy, że spisując cyfrę po przecinku w wyniku stawia się przecinek.

Przykład 2

Dzielenie ułamków dziesiętnych. Spisując 3, stawiamy w wyniku przecinek.

Przykład 3

W liczbie, przez którą dzielimy 0,6 jest 1 miejsce po przecinku, więc obie liczby mnożymy przez 10, czyli przesuwamy przecinek o 1 miejsce w prawo. Spisując 8, stawiamy w wyniku przecinek.

Przykład 4

Dzielenie ułamków dziesiętnych. W drugiej licznie są 2 miejsca po przecinku, więc w obu liczbach przesuwamy przecinek o 2 miejsca w prawo. Spisujemy 8, więc w wyniku stawiamy przecinek.

Przykład 5

Dzielenie ułamków dziesiętnych. W drugiej liczbie są 3 miejsca po przecinku, więc w obu liczbach przesuwamy przecinek o 3 miejsca w prawo. Wykonujemy dzielenie liczb naturalnych.

Przykład 6

Dzielenie ułamków dziesiętnych. W drugiej liczbie są 2 miejsca po przecinku, więc w obu liczbach przesuwamy przecinek o 2 miejsca w prawo. Spisując 4, stawiamy w wyniku przecinek.

Przykład 7

Dzielenie ułamków dziesiętnych. Przesuwamy przecinek w obu liczbach o 2 miejsca w prawo. Spisując czwórkę, stawiamy w wyniku przecinek.

Pogłębiaj wiedzę w temacie: Dzielenie ułamków dziesiętnych

Zobacz podobne opracowania

  • Podstawowa
  • Matematyka
  • Ułamki dziesiętne
  • Podstawowa
  • Matematyka
  • Ułamki dziesiętne

Ciekawostki (0)

Zabłyśnij i pokaż wszystkim, że znasz interesujący szczegół, ciekawy fakt dotyczący tego tematu.

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG

Autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A Sabak, D. Stopka, A Szostak, D. Pietrzyk, A. Popławska, E. Seweryn, M. Zagnińska, J. Paciorek, E. Lis, M. D. Wyrwińska, A Jaszczuk, A Barszcz, A. Żmuda, K. Stypinska, A Radek, J. Fuerst, C. Hadam, I. Kubowia-Bień, M. Dubiel, J. Pabian, M. Lewcun, B. Matoga, A. Nawrot, S. Jaszczuk, A Krzyżek, J. Zastawny, K. Surówka, E. Nowak, P. Czerwiński, G. Matachowska, B. Więsek, Z. Daszczyńska, R. Całka

Zgodnie z regulaminem serwisu www.opracowania.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora jest niedozwolone.