Odpowiedzi do zadań z podręczników w apce Skul

pobierz

Wybierz szkołę

Wybierz dział

Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Działania na ułamkach dziesiętnych (na poziomie ucznia klasy 6)

Działania na ułamkach dziesiętnych (na poziomie ucznia klasy 6)

Przykład 1

Działania na ułamkach dziesiętnych. Wykonujemy odejmowanie w nawiasie. Mnożymy przez 10. Przesuwamy przecinek o jedno miejsce w prawo.

Przykład 2

Działania na ułamkach dziesiętnych. W obu iloczynach odcinamy po 2 miejsca, bo w każdym są w sumie 2 miejsca.

Przykład 3

Działania na ułamkach dziesiętnych. Przy dzieleniu przesuwamy przecinek w obu liczbach o jedno miejsce w prawo. Spisujemy 5 - stawiamy przecinek. 2 miejsce po przecinku, 1 miejsce po przecinku, 3 miejsca po przecinku. Odcinamy 3 miejsca od końca.

Przykład 4

Działania na ułamkach dziesiętnych.

Przykład 5

Działania na ułamkach dziesiętnych. Najpierw wykonujemy odejmowanie w nawiasie.

Przykład 6

Działania na ułamkach dziesiętnych. Najpierw wykonujemy dzielenie. Przed przystąpieniem do dzielenia przesuwamy przecinek w obu liczbach o 1 miejsce w prawo. 1 miejsce po przecinku, 1 miejsce po przecinku, 2 miejsca po przecinku.

Pogłębiaj wiedzę w temacie: Działania na ułamkach dziesiętnych

Zobacz podobne opracowania

Ciekawostki (0)

Zabłyśnij i pokaż wszystkim, że znasz interesujący szczegół, ciekawy fakt dotyczący tego tematu.

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG

Autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A Sabak, D. Stopka, A Szostak, D. Pietrzyk, A. Popławska, E. Seweryn, M. Zagnińska, J. Paciorek, E. Lis, M. D. Wyrwińska, A Jaszczuk, A Barszcz, A. Żmuda, K. Stypinska, A Radek, J. Fuerst, C. Hadam, I. Kubowia-Bień, M. Dubiel, J. Pabian, M. Lewcun, B. Matoga, A. Nawrot, S. Jaszczuk, A Krzyżek, J. Zastawny, K. Surówka, E. Nowak, P. Czerwiński, G. Matachowska, B. Więsek, Z. Daszczyńska, R. Całka

Zgodnie z regulaminem serwisu www.opracowania.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora jest niedozwolone.