Coraz więcej użytkowników bierze udział w turniejach w darmowej aplikacji Omnibus. W tym tygodniu startuje kolejna olimpiada, tym razem to „Zjawiska optyczne”. Dlaczego warto wziąć w niej udział?
Olimpiady wiedzy dla uczniów
Na dobre rozpoczął się nowy rok szkolny. Uczniowie i nauczyciele wrócili do pracy i próbują dostosować się do wymogów „nowej normalności”. Pandemia koronawirusa, maseczki i płyny do dezynfekcji rąk – to wszystko stało się elementem szkolnej rzeczywistości. Żeby pomóc uczniom w nauce i w rozluźnieniu, co tydzień dodajemy do Omnibusa nowe olimpiady.
Aplikację znajdziesz w sklepie Google Play - POBIERZ OMNIBUS.
W każdy poniedziałek startuje olimpiada szkolna, związana z tym, co jest aktualnie przerabiane na lekcjach. W piątek zaczyna się nieco luźniejszy tematycznie turniej, dotyczący seriali, piłki nożnej, gier komputerowych, różnych ciekawostek ze świata i wielu innych.
Czy znasz te zjawiska optyczne?
W piątek rozpoczęła się kolejna olimpiada. Każdy użytkownik aplikacji może wziąć udział! Dotyczy zjawisk optycznych, które możecie obserwować na niebie. Zjawiska optyczne mogą nas przerazić, jeżeli nie będziemy znali źródła ich pochodzenia. Czasami są tak niesamowite, że wyglądają, jakby pochodziły nie z tej ziemi! Więcej na ich temat, przeczytacie w tym artykule:
Niezwykłe zjawiska optyczne na niebie
Wiedza na temat tego, czym jest widmo Brockenu i dlaczego zobaczenie go w górach może grozić tragedią, z pewnością ułatwi wam, lub waszym pociechom zdobycie wysokiego miejsca w olimpiadzie.
Co jeszcze znajduje się w aplikacji?
Aplikacja dla uczniów Omnibus dostępna jest na telefony z systemem Android. Uczniowie od czwartej klasy szkoły podstawowej do ostatniej klasy liceum mogą ją pobrać i sprawdzić jej działanie bez rejestracji. Warto później się zarejestrować, żeby mieć dostęp do kilku ciekawych funkcjonalności. Ułatwi to przygotowanie własnych materiałów w serwisie opracowania.pl i połączenie konta z opiekunem. Interia.pl zapewnia bezpieczeństwo danych, które wprowadza do aplikacji użytkownik. Na początku uczeń określa, w której szkole i której klasie się znajduje.
To wystarczy, żeby miał dostęp do wszystkich materiałów, przygotowanych przez nauczycieli i specjalistów, zgodnych z podstawą programową. W całej aplikacji jest ich prawie 5000. Treści w aplikacji podzielone są na szkoły, klasy, przedmioty. Przedmioty z kolei składają się z działów i tematów, które realizowane są w 3 krokach:
1. Opracowanie - omówienie najważniejszych zagadnień, podkreślenie najważniejszych pojęć, dat, wzorów czy postaci literackich.
2. Gotowy zestaw fiszek - pytania i odpowiedzi, które można przerzucać palcem w lewo (to oznacza "nie umiem"), lub w prawo (co oznacza "umiem"). Trochę jak w popularnej aplikacji randkowej. Pomaga w utrwaleniu wiedzy.
3. Test wiedzy - w formie quizu, jak w milionerach. Pomaga w sprawdzeniu nabytej wcześniej wiedzy.
Dodatkowo do każdego tematu uczeń może podpiąć swoje notatki, żeby uzupełnić materiały przygotowane przez nauczycieli. Kontem, które uczeń zakłada w aplikacji może też logować się w serwisie Opracowania.pl i tworzyć własne zestawy fiszek i testy w przerabianych tematach. Materiały stworzone przez użytkownika w serwisie będą dostępne też z poziomu aplikacji. Co więcej, będziecie mogli razem się uczyć.
Aplikację znajdziesz w sklepie Google Play - POBIERZ OMNIBUS
Komentarze (0)