Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Omnibus - darmowa pomoc w nauce przed egzaminami

Zbliżają się terminy egzaminu ósmoklasisty i matur. Już niedługo uczniowie rozpoczną swoje zmagania. Możesz im pomóc, polecając nową aplikację Omnibus.

Omnibus - darmowa pomoc w nauce przed egzaminami
Bierz udział w olimpiadach i powtarzaj do matury / Omnibus / Interia

Terminy egzaminów

8 czerwca rozpocznie się sesja maturalna. Potrwa do 29 czerwca. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa przeprowadzone zostaną tylko egzaminy pisemne i tak jak w ubiegłych latach, odbędą się rano (o 9:00) i popołudniu (o 14:00). Nie będą przeprowadzane egzaminy ustne. Sesja rozpocznie się od sprawdzianu wiedzy z języka polskiego. Setki tysięcy uczniów w całej Polsce zadają sobie pytanie: "Czy znowu będzie "Lalka"?". Termin dodatkowy egzaminów zaplanowany jest od 8 do 14 lipca. 

W Google Play znajdziesz aplikację, która pomoże w przygotowaniach do egzaminów  - POBIERZ OMNIBUS

Egzamin ósmoklasisty potrwa od 16 do 18 czerwca. Rozpocznie się egzaminem z języka polskiego, kolejnego dnia będzie egzamin z matematyki i następnego dnia egzamin z języka obcego nowożytnego. Uczniowie zaczynają pisać o godzinie 9:00. 

Powtórka z aplikacją Omnibus

Materiały z podstawy programowej, które pomogą w przygotowaniu do egzaminu znajdziesz w aplikacji Omnibus. Jest ona dostępna na telefony z systemem Android. Uczniowie zyskują dostęp do materiałów, przygotowanych przez nauczycieli i specjalistów, zgodnych z podstawą programową. W całej aplikacji jest ich prawie 5000. Treści w aplikacji podzielone są na szkoły, klasy, przedmioty. Przedmioty z kolei składają się z działów i tematów, które realizowane są w 3 krokach:

1. Opracowanie - omówienie najważniejszych zagadnień, podkreślenie najważniejszych pojęć, dat, wzorów czy postaci literackich.

2. Gotowy zestaw fiszek - pytania i odpowiedzi, które można przerzucać palcem w lewo (to oznacza "nie umiem"), lub w prawo (co oznacza "umiem"). Fiszki są sprawdzoną i coraz popularniejszą metodą utrwalania wiedzy.

3. Test wiedzy - w formie quizu, jak w milionerach. Pomaga w sprawdzeniu nabytych wcześniej wiadomości.

Omnibus Interia, screeny z aplikacji
Omnibus / Interia

Dodatkowo do każdego tematu uczeń może podpiąć swoje notatki, żeby uzupełnić materiały przygotowane przez nauczycieli. Kontem, które uczeń zakłada w aplikacji może też logować się w serwisie Opracowania.pl i tworzyć własne zestawy fiszek, a także testy w przerabianych tematach. Testy i zestawy fiszek stworzone przez użytkownika w serwisie będą dostępne dla niego też w aplikacji.

Olimpiady przed maturą

Nauka przed maturą stała się monotonna? Tutaj z pomocą przychodzą olimpiady tematyczne w nowej aplikacji Omnibus, w których młodzież może konkurować. Co tydzień pojawiają się olimpiady, które rozwijają materiał szkolny i takie, które wykraczają poza to, co dzieje się na zdalnych lekcjach. 

Od startu aplikacji zorganizowaliśmy już wiele olimpiad, w których biorą udział użytkownicy. Teraz rozpoczynamy olimpiady, które pomogą w przygotowaniach do egzaminów. Trwa olimpiada "Co wiesz o II wojnie światowej?", a w przyszłym tygodniu rusza turniej z wiedzy o mitologii. Przed egzaminami spodziewajcie się pytań z lektur i zagadnień, które często pojawiają się na maturze, czy egzaminie ósmoklasisty. 

Aplikację znajdziesz w sklepie Google Play - POBIERZ OMNIBUS

Omnibus - zajawka olimpiady z mitologii
Omnibus / Interia.pl

Zobacz najnowsze artykuły