W aplikacji Omnibus znajdziesz masę materiałów dopasowanych do klasy twojego dziecka. Opracowania, zestawy fiszek i testy pomogą w nauce zdalnej. To jednak nie wszystko! Co tydzień dodajemy nowe olimpiady poszerzające wiedzę, którą można zdobyć w szkole.
Olimpiady wiedzy w czasie kwarantanny
Uczniowie i nauczyciele stoją teraz przed wyzwaniem organizacji nauki zdalnej i niedługo dowiemy się czy system edukacji był przygotowany na szybkie przejście na tę formę nauczania. Poza zadawanymi tematami, warto zdobywać także wiedzę z innych obszarów w bardziej rozrywkowy sposób.
Aplikację znajdziesz w sklepie Google Play - POBIERZ OMNIBUS
Tutaj z pomocą przychodzą olimpiady tematyczne w nowej aplikacji Omnibus, w których młodzież może konkurować. Co tydzień pojawiają się olimpiady, które rozwijają materiał szkolny i takie, które wykraczają poza to, co dzieje się na zdalnych lekcjach.
Od gier komputerowych do poetów romantycznych
Od startu aplikacji zorganizowaliśmy już kilka olimpiad, w których biorą udział użytkownicy. Wśród zakończonych turniejów są "Czy rozpoznasz poetę po cytacie?", "Co wiesz o grach komputerowych?", "W której książce występuje ten bohater?". Olimpiady, które właśnie trwają to "Zwyczaje wielkanocne na świecie", "Czy odgadniesz znaczenie słowa gwarowego?", "Czy znasz te seriale?" i "Liga Mistrzów".
W przyszłym tygodniu startują olimpiady "Wiedza filmowa" i "Polska bez tajemnic". W olimpiadzie można wygrać puchar i odznakę w profilu ucznia. Możesz zachęcić swojego dziecko do pobrania aplikacji i wzięcia udziału w olimpiadzie z tematu, który je interesuje. W ten sposób dostanie również dostęp do tysięcy materiałów, które pomogą w powtórce materiału szkolnego.
Co jeszcze znajduje się w aplikacji?
Aplikacja dla uczniów Omnibus dostępna jest na telefony z systemem Android. Uczniowie od czwartej klasy szkoły podstawowej do ostatniej klasy liceum mogą ją pobrać i sprawdzić jej działanie bez rejestracji. Warto później się zarejestrować, żeby mieć dostęp do kilku ciekawych funkcjonalności. Ułatwi to przygotowanie własnych materiałów w serwisie opracowania.pl i połączenie konta z opiekunem. Interia.pl zapewnia bezpieczeństwo danych, które wprowadza do aplikacji użytkownik. Na początku uczeń określa, w której szkole i której klasie się znajduje.
To wystarczy, żeby miał dostęp do wszystkich materiałów, przygotowanych przez nauczycieli i specjalistów, zgodnych z podstawą programową. W całej aplikacji jest ich prawie 5000. Treści w aplikacji podzielone są na szkoły, klasy, przedmioty. Przedmioty z kolei składają się z działów i tematów, które realizowane są w 3 krokach:
1. Opracowanie - omówienie najważniejszych zagadnień, podkreślenie najważniejszych pojęć, dat, wzorów czy postaci literackich.
2. Gotowy zestaw fiszek - pytania i odpowiedzi, które można przerzucać palcem w lewo (to oznacza "nie umiem"), lub w prawo (co oznacza "umiem"). Trochę jak w popularnej aplikacji randkowej. Pomaga w utrwaleniu wiedzy.
3. Test wiedzy - w formie quizu, jak w milionerach. Pomaga w sprawdzeniu nabytej wcześniej wiedzy.
Dodatkowo do każdego tematu uczeń może podpiąć swoje notatki, żeby uzupełnić materiały przygotowane przez nauczycieli. Kontem, które uczeń zakłada w aplikacji może też logować się w serwisie Opracowania.pl i tworzyć własne zestawy fiszek i testy w przerabianych tematach. Materiały stworzone przez użytkownika w serwisie będą dostępne też z poziomu aplikacji. Co więcej, będziecie mogli razem się uczyć.
Aplikację znajdziesz w sklepie Google Play - POBIERZ OMNIBUS
Komentarze (0)