Odpowiedzi do zadań z podręczników w apce Skul

pobierz
Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Startują nowe Opracowania!

Na pewno zauważyliście, że Opracowania wyglądają inaczej? Bez obaw! Nadal możecie uczyć się z materiałów, przygotowanych przez specjalistów. Nowe Opracowania pozwalają na szybką i skuteczną naukę najważniejszych zagadnień szkolnych na waszych telefonach komórkowych!

Startują nowe Opracowania!
123RF/Picsel

Testy i fiszki

Wszystkie opracowania znajdziecie na tej stronie. Po przeczytaniu treści opracowania możecie skorzystać z nowych funkcjonalności, które ułatwią wam zapamiętanie materiału. Pierwszą z nich jest przygotowany przez redakcję serwisu test, dotyczący najważniejszych zagadnień z pojawiających się w danym temacie. Jeżeli macie problem z rozwiązaniem testu – nie przejmujcie się. Oddajemy w wasze ręce zestawy fiszek, które zawierają najważniejsze pytania. Uczenie się z wykorzystaniem fiszek to prosta i skuteczna technika, stosowana przez uczniów i nauczycieli, która pomaga zapamiętać najważniejsze zagadnienia. Fiszki to jakby wirtualne karteczki: na jednej stronie zobaczycie pytanie, a na odwrocie poprawną odpowiedź. Dzięki łatwo dostępnej opcji "Powtórz te, których nie umiesz" zaoszczędzicie czas i skupicie się na utrwalaniu najtrudniejszych rzeczy.

testy i fiszki

 Jak jeszcze możecie ulepszyć swoją naukę korzystając z działów Testy i Fiszki?

- Przez dodanie własnych testów i własnych  fiszek z materiału, który właśnie przerabiacie.

- Przez powtórkę tych fiszek, które oznaczyliście jako „nie umiem”.

- Przez śledzenie swoich postępów, za pomocą historii rozwiązywanych testów i fiszek. 

- Poprzez korzystanie z materiałów, które udostępnili inni użytkownicy serwisu Opracowania 

Podręczniki

Każdemu zdarza się zapomnieć podręcznika, albo brak czasu, żeby zapoznać się z całością materiału. Dlatego dopasowaliśmy treści i zagadnienia poruszane w opracowaniach do rozdziałów podręczników. Jak już wcześniej zauważyliście, do opracowań dorzuciliśmy też masę testów i fiszek.

podręcznik

Zawsze, kiedy macie potrzebę szybkiej powtórki zagadnień, które na co dzień przerabiacie w klasie, poszukajcie swojego podręcznika w odpowiednim dziale, ze spisu treści przejdźcie na temat i tam skorzystajcie z trzech pomocy:

Opracowania – Zestawu Fiszek – Testu

Konto Opiekuna i Konto Ucznia

Jako rodzic lub opiekun, chcesz mieć na bieżąco informacje na temat postępów w nauce twoich dzieci lub uczniów? Nic prostszego! Załóż konto Opiekuna i zaproś swoje dziecko (lub ucznia) do znajomych. Uczeń musi zaakceptować twoje zaproszenie, dzięki temu będziesz mieć dostęp do wyników jego testów i fiszek. Możesz też śledzić postępy, obserwując jak podopieczny osiąga coraz lepsze efekty.

W profilu Konta Opiekuna znajdziesz także możliwość ustawienia powiadomień mailowych i specjalnych raportów, dzięki którym będziesz mógł otrzymywać na skrzynkę mailową informacje dotyczące postępów swoich uczniów.

artykuły

Artykuły

To kolejna, nowa sekcja, w której możecie znaleźć interesujące was materiały. W kategorii Długa przerwa będziemy publikować treści dotyczące nauki i szkoły. Już teraz znajdziecie tam dwa materiały, dotyczące tego, w jaki sposób skutecznie się uczyć:

Artykuł: Jak zdać każdy test?

Artykuł: Jak poradzić sobie z testem wielokrotnego wyboru?

Kategoria Po szkole to miejsce, w którym znajdziecie interesujące tematy, o których raczej nie nauczycie się w szkole, a które pozwolą zabłysnąć wam na lekcji. Będą to m.in mniej znane informacje na temat państw, które poznajecie na lekcjach geografii. Ostatnia kategoria to Polecamy, w której będziemy polecać książki i repetytoria, które na pewno przydadzą się wam podczas nauki.

Zobacz najnowsze artykuły