Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Jak zdać każdy test?

Sprawdziany, testy, odpowiedzi ustne – nie można przed nimi uciec. Przez cały okres edukacji, a nawet później, podczas szukania pracy możesz spotkać się z testem kompetencji. Jeżeli denerwujesz się nas samą myśl o egzaminie to najwyższy czas coś z tym zrobić. Im szybciej poznasz nasze wskazówki, tym lepiej!

Jak zdać każdy test?
123RF/Picsel

Nauka- jak zorganizować sobie czas?

Często przy dużej ilości materiału wpadasz w panikę? Nie wiesz jak pogodzić naukę z codziennymi obowiązkami? Przede wszystkim ustal plan działania! Na początku pomyśl, gdzie znika twój czas. Oblicz ile czasu poświęcasz na: sen, zajęcia w szkole, dojazdy, rozrywkę a ile z tego poświęcasz na naukę. Planowanie pomoże ci znaleźć więcej czasu na uczenie się, jednocześnie nie tracąc go na odpoczynek. Jak to zrobić? Rób kilka rzeczy jednocześnie! Dojazd do szkoły zajmuje ci godzinę? Nie trać czasu, podczas drogi możesz się pouczyć. Sprzątasz pokój, końca nie widać a na poniedziałek musisz przeczytać lekturę? Weź słuchawki i włącz audiobooka! Dzięki tym prostym połączeniom nauczysz się czegoś bez dodatkowego poświęcenia czasu.

Organizacja czasu
W organizacji czasu pomoże Ci kalendarz w formie papierowej lub ten, który znajdziesz w swoim smartfonie. Źródło: 123RF/Picsel

Strach przed egzaminem- jak z nim walczyć?

Niektórzy ludzie boją się pająków, inni małych pomieszczeń, ale są też osoby, które boją się egzaminów. Wielu uczniów już podczas nauki wpada w panikę i martwi się na zapas. Jak zmniejszyć lęk przed egzaminem? Odpowiedź jest prosta! Testy w różnym stopniu sprawdzają naszą wiedzę. Często jednak poza wiedzą sprawdzana jest też umiejętność poruszania się w morzu niepoprawnych informacji. Więc, zamiast martwić się na zapas, zastanów się, czego mogą dotyczyć pytania. Zaznacz sobie najważniejsze zagadnienia kolorowym podkreślaczem, żeby nie zapomnieć o tym, że musisz się ich nauczyć. Na spokojnie rozłóż sobie naukę na dłuższy okres i codziennie powtarzaj, aby nie zapomnieć tego, czego się już nauczyłeś. Jeśli zaczniesz się stresować od nowa, to pomyśl, jaką drogę pokonałeś od dnia, w którym rozpocząłeś naukę! Takie myślenie pomoże ci trzymać rękę na pulsie i nie dać za wygraną stresowi.

Zobacz najnowsze artykuły