Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Próbne egzaminy ósmoklasisty 2021 r. [ARKUSZE]

W tym roku uczniowie po raz pierwszy będą pisać próbny egzamin ósmoklasisty w reżimie sanitarnym w szkolnych ławkach. Rozpocznie się od sprawdzenia wiedzy z języka polskiego. Test diagnostyczny udostępniły Centralna Komisja Edukacyjna i okręgowe komisje edukacyjne. Szkoły, które zgłosiły chęć wykonania próbnego egzaminu, organizują go w dniach od 17 do 19 marca. 

Próbne egzaminy ósmoklasisty 2021 r. [ARKUSZE]
Dla uczniów to powrót do ławek szkolnych po długim okresie nauki zdalnej. / fot. 123RF

Pełny harmonogram:

17 marca br. (środa), godz. 9 - język polski

18 marca br. (czwartek), godz. 9 - matematyka

19 marca br. (piątek), godz. 9 - języki obce nowożytne

Reżim sanitarny w czasie egzaminów

W ubiegłym roku uczniowie pisali egzamin w formie zdalnej. Dzisiaj, umożliwione zostało napisanie testu w szkole, przestrzegając reżimu sanitarnego. Przede wszystkim każdy, kto znajdował się na sali egzaminacyjnej, musiał być zdrowy i nie mógł mieć wcześniej kontaktu z osobami przechodzącymi kwarantannę. Maseczki można było zdjąć dopiero po zajęciu miejsca. Pełną listę dotyczącą wytycznych epidemicznych na egzaminie można pobrać tutaj.

Egzamin próbny nie jest obowiązkowy. Część dyrektorów szkół zdecydowała, że w placówkach, którymi zarządzają, odbędzie się on w formie zdalnej.

Tutaj będziemy udostępniać arkusze:

PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2021 r. - język polski

PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2021 r. - matematyka

PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2021 r. - język angielski

Zmiana wymagań egzaminacyjnych

W tym roku na próbnym egzaminie oraz tym oficjalnym zostały obniżone wymagania. Jest to duże ułatwienie dla ósmoklasistów, ponieważ nauka zdalna odbywa się praktycznie bez przerwy od marca 2020 roku. CKE między innymi odjęło 5 punktów do zdobycia w każdym z testów oraz usunęło niektóre lektury i zagadnienia z matematyki. Na angielskim biegłość w językach obcych została obniżona do poziomu A2.

Materiały od CKE

W ramach przygotowań do egzaminów, na oficjalnej stronie CKE (sprawdź sam!) można znaleźć przydatne treści, które zawierają harmonogramy, egzaminy z poprzednich lat oraz materiały pomocnicze do nauki. Tutaj możesz bezpośrednio sprawdzić najciekawsze pozycje:

- Arkusze pokazowe z przedmiotów dodatkowych

- Zestawy zadań powtórkowych

- Próbny egzamin ósmoklasisty 2020

- Arkusze próbne z egzaminu ósmoklasisty 2018

- Filmy o egzaminie ósmoklasisty

Powtórki z darmową aplikacją Omnibus

Aplikacja Omnibus usprawni twoją naukę. Dzięki niej niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz, będziesz mógł skorzystać z opracowań, fiszek i testów z przedmiotów, które pojawią się na egzaminie ósmoklasisty. W wolnym czasie możesz się także sprawdzić w przygotowanych Olimpiadach. Czekają na ciebie tematy związane ze szkołą i rozrywką. Nie czekaj, jeśli masz telefon z Androidem, pobierz aplikację Omnibus ze sklepu Google Play już teraz!

Zobacz najnowsze artykuły