Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Powtórki do matury

4 maja rozpocznie się pierwszy egzamin maturalny w tym roku. W naszym serwisie znajdziecie materiały do powtórki na ostatniej prostej przed tym ważnym dniem. W tym artykule zbieramy wszystkie linki do najważniejszych zagadnień z języka polskiego, angielskiego, historii, geografii, chemii i biologii. 

Powtórki do matury
Dobrze zrobić sobie powtórkę! / fot. 123RF

Zmiany w maturach 2021

Ze względu na trudności, wywołane pandemią koronawirusa, egzamin maturalny w tym roku będzie inny, niż w poprzednich latach. Uczniowie nie mają obowiązku przystąpienia do egzaminu z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym jako warunku zdania egzaminu maturalnego. Część ustna z języka polskiego i angielskiego w tym roku jest nieobowiązkowa, ale mogą do niej przystąpić maturzyści, dla których ten egzamin jest potrzebny w procesie rekrutacji na studia lub dla realizacji umów międzynarodowych. Nie będzie można jednak poprawiać egzaminów ustnych, gdyż przewidziano dla nich tylko jeden termin. Egzamin zostanie przeprowadzony w oparciu o wymagania egzaminacyjne, a nie o wymagania określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego. To oznacza, że uczniowie muszą opanować mniejszy zakres wymagań, niż ten z poprzednich lat.

Powtórki w serwisie Opracowania.pl

Tutaj będziemy publikować linki do testów i opracowań, które dobrze powtórzyć sobie przed maturą.

Powtórka do matury z j. polskiego (kliknij!)

Powtórka do matury z historii (kliknij!)

Powtórka do matury z matematyki (kliknij!)

Powtórka do matury z angielskiego (kliknij!)

Powtórka do matury z biologii (kliknij!)

Powtórka do matury z historii (kliknij!)

Więcej powtórek możesz  znajdziecie w aplikacji Omnibus w olimpiadach, które przygotowaliśmy dla was przed maturą. Wystarczy pobrać apkę i spróbować swoich sił, rywalizując z uczniami z całej Polski. Do 4 maja znajdziecie tam olimpiady z każdej epoki literackiej, która może pojawić się na egzaminie. Możecie powtarzać materiał, zdobywać odznaczenia i walczyć o medale. To również dobre miejsce na znalezienie materiałów z innych przedmiotów. 

Pobierz apkę Omnibus

 

Zobacz najnowsze artykuły