Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Gwiazdorscy nauczyciele

Dziś Dzień Edukacji Narodowej znany powszechnie jako Dzień Nauczyciela. Pewnie nie spodziewasz się, że wuefista, u którego poprawiasz skok przez kozła trzeci raz może zostać sławnym aktorem, a nauczycielka angielskiego stać się jedną z najbogatszych pisarek na świecie. To najsłynniejsze gwiazdy, dla których szkoła była kiedyś codziennością.

Gwiazdorscy nauczyciele
fot. Joanne Kathleen Rowling / Fot. Angela Weiss/AFP/EastNews

Joanne Kathleen Rowling

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i najbogatszych pisarek świata zanim stworzyła magiczne uniwersum Harry'ego Pottera pracowała jako... nauczycielka języka angielskiego w Portugalii. Po kilku latach wróciła w rodzinne strony, a pomysł na bestsellerowe powieści dla młodzieży przyszedł do niej w pociągu. Przyznajemy, że jeśli wpadłaby na niego podczas poprawiania sprawdzianów, ta historia byłaby jeszcze ciekawsza. Majątek Rowling szacuje się na 650 milionów - 1,2 miliarda dolarów.

Stephen King 

Praca w roli nauczyciela angielskiego jest najwyraźniej dobrym początkiem udanej literackiej kariery. King przed dwa lata uczył w Hampden Academy w amerykańskim stanie Maine. Jego książki sprzedały się w ponad 350 milionach egzemplarzy na całym świecie, z których wiele zostało również zaadaptowanych do filmów fabularnych, serialu i komiksów. W 2020 roku majątek Stephena Kinga to około 400 milonów dolarów. 

Zobacz najnowsze artykuły