Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Powtórka do matury – historia

To egzamin, który uważany jest za jeden z najtrudniejszych! W tym roku maturzyści zmierzą się z rozszerzoną historią 17 maja o godz. 9:00. W artykule znajdziecie materiały do powtórki na ostatniej prostej przed tym ważnym dniem. 

Powtórka do matury – historia
/123RF/PICSEL

Od roku szkolnego 2014/2015 egzamin maturalny z historii może być zdawany wyłącznie jako przedmiot dodatkowy na poziomie rozszerzonym. Ten rok jest wyjątkowy, z uwagi na zniesienie warunku zdania egzaminu maturalnego polegającego na zdaniu jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym.

W roku 2021 egzamin maturalny z historii będzie przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych określonych przez Ministra Edukacji i Nauki, a nie jak w ubiegłych latach na bazie podstawy programowej. Szczegółowe wymagania, jak i zmiany związane z pandemią koronawirusa znajdziecie tu (kliknij!).

Wyniki egzaminu maturalnego ogłoszone zostaną 5 lipca 2021 r.

Sprawdź się w naszych powtórkowych testach z historii:

Powtórka z epok

Więcej powtórek znajdziesz w aplikacji Omnibus w olimpiadach, które przygotowaliśmy dla uczniów przed maturą. Wystarczy pobrać apkę i spróbować swoich sił, rywalizując z uczniami z całej Polski. Do 4 maja znajdziecie tam olimpiady z każdej epoki literackiej, która może pojawić się na egzaminie.

Użytkownicy darmowej aplikacji mogą powtarzać materiał, zdobywać odznaczenia i walczyć o medale. To również dobre miejsce na znalezienie materiałów z innych przedmiotów. Do matury zostało niewiele czasu, więc warto zadbać o skuteczną powtórkę, np. metodą trzech kroków.

Pobierz aplikację Omnibus

1613638860-1603794884-1600350778-20200904-infografika-1

Zobacz najnowsze artykuły