Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Próbne matury 2021r. - czas start! [ARKUSZE]

Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia testu diagnostycznego w zakresie poziomu przygotowania uczniów do egzaminu maturalnego z poszczególnych przedmiotów na wszystkich poziomach. Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić test diagnostyczny od 3 do 16 marca br., zgodnie z harmonogramem CKE.

Próbne matury 2021r. - czas start! [ARKUSZE]
03.03.2021 Gdańsk. Pierwszy dzień próbnych matur w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku. Fot. Karolina Misztal/REPORTER

Materiały do "próbnej matury" dostępne także online

Arkusze próbnej matury zostaną także zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (kliknij!), na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych oraz na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki w dniu, w którym będzie przeprowadzany test z danego przedmiotu, odpowiednio o godz. 9:00 lub 14:00, tak aby umożliwić wzięcie udziału w badaniu diagnostycznym uczniom, którzy z różnych względów nie będą mogli uczestniczyć w próbnym egzaminie w swojej szkole.

Egzaminy maturalne w tym roku szkolnym mają być przeprowadzone w terminie głównym od 4 do 20 maja.

Poniżej próbne arkusze maturalne:

Język polski poziom podstawowy. Arkusz CKE nr 1 (kliknij, żeby zobaczyć)

Język polski poziom podstawowy. Arkusz CKE nr 2 - Wypracowanie (kliknij, żeby zobaczyć)

Matematyka poziom podstawowy. Arkusz CKE (kliknij, żeby zobaczyć)

Matematyka - karta odpowiedzi (kliknij, żeby zobaczyć)

Harmonogram próbnych matur

Dodatkowe informacje

Szczegółowe informacje o egzaminie maturalnym i harmonogram testów z poszczególnych przedmiotów dostępne są na stronach internetowych CKE (kliknij!) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych. Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele mogą z tych stron nieodpłatnie pobrać:

- informatory o egzaminie maturalnym zawierające przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami oraz aneksy do informatorów zawierające wymagania egzaminacyjne obowiązujące w roku szkolnym 2020/2021 

- arkusze próbne matury, arkusze pokazowe

- zbiory zadań do egzaminu maturalnego – zorganizowane wg działów, ze szczegółowymi wyjaśnieniami, doskonałe do powtórek

- filmy dotyczące egzaminu maturalnego z języka polskiego, chemii i biologii

- materiały dotyczące części ustnej egzaminu maturalnego z języka polskiego

- materiały dotyczące egzaminu maturalnego z języka polskiego

- materiały dotyczące części ustnej egzaminu maturalnego z języka obcego nowożytnego

- zbiory zadań z matematyki

- 76 filmów dotyczących różnych zagadnień z matematyki

- arkusze egzaminacyjne z lat 2015–2020.

Ucz się w domu z darmową aplikacją edukacyjną Omnibus

Materiały do powtórki znajdziesz w naszej darmowej aplikacji Omnibus! Naukę w aplikacji oparliśmy o trzy kroki: przyswój wiedzę (opracowanie), utrwal wiadomości (naucz się zestawu fiszek) i sprawdź się (rozwiąż test)

Nie lubisz uczyć się sam? Możesz uczyć się z rodzicem, opiekunem lub znajomym korzystając z opcji Ucz się z kimś w fiszkach. W Omnibusie mamy też dla was co tydzień nowe Olimpiady z pucharami, nie tylko z materiału, który przerabiacie w szkole. Aplikacja jest dostępna na telefony z systemem Android w sklepie Google Play – kliknij!

1592993687-1589801202-1584694079-800-x-450-jest-dobre (1)

Zobacz najnowsze artykuły