Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Omnibus - nowa aplikacja, która pomoże wam w nauce

Interia wypuszcza nową aplikację mobilną, Omnibus - uzupełnienie serwisu Opracowania.pl. Oba narzędzia ułatwią naukę twoim dzieciom i przede wszystkim tobie w czasie, kiedy szkoły są zamknięte.

Omnibus - nowa aplikacja, która pomoże wam w nauce
/123rf

Aplikacja dla uczniów Omnibus dostępna jest na telefony z systemem Android. Uczniowie od czwartej klasy szkoły podstawowej do ostatniej klasy liceum mogą ją pobrać i sprawdzić jej działanie bez rejestracji (ale warto później się zarejestrować, żeby mieć dostęp do kilku ciekawych funkcjonalności). Na początku uczeń określa, w której szkole i której klasie się znajduje.

Aplikację znajdziesz w sklepie Google Play - POBIERZ OMNIBUS

To wystarczy, żeby miał dostęp do wszystkich materiałów, przygotowanych przez specjalistów i zgodnych z podstawą programową. W całej aplikacji jest ich prawie 5000. Treści w aplikacji podzielone są na szkoły, klasy, przedmioty. Przedmioty z kolei składają się z działów i tematów, które realizowane są w 3 krokach:

Omnibus - zrzut ekranu - wybór szkoły i klasy
Omnibus /INTERIA.PL

1. Opracowanie - omówienie najważniejszych zagadnień, podkreślenie najważniejszych pojęć, dat, wzorów czy postaci literackich.

2. Gotowy zestaw fiszek - pytania i odpowiedzi, które można przerzucać palcem w lewo (to oznacza "nie umiem"), lub w prawo (co oznacza "umiem"). Trochę jak w popularnej aplikacji randkowej. Pomaga w utrwaleniu wiedzy.

3. Test wiedzy - w formie quizu, jak w milionerach. Pomaga w sprawdzeniu nabytej wcześniej wiedzy.

Omnibus - zrzuty ekranu - widok na przedmiot i temat
Omnibus /INTERIA.PL

Dodatkowo do każdego tematu uczeń może podpiąć swoje notatki, żeby uzupełnić materiały przygotowane przez nauczycieli. Kontem, które uczeń zakłada w aplikacji może też logować się w serwisie Opracowania.pl i tworzyć własne zestawy fiszek i testy w przerabianych tematach. Materiały stworzone przez użytkownika w serwisie będą dostępne też z poziomu aplikacji. Co więcej, będziecie mogli razem się uczyć. 

Omnibus - zrzut ekranu na opracowanie, zestaw fiszek i test
Omnibus /INTERIA.PL

Zobacz postępy w nauce swojego dziecka

Opiekun może założyć konto w serwisie Opracowania.pl i po połączeniu go z kontem ucznia (przez wyszukanie po nicku i zaproszenie dziecka do znajomych) może zobaczyć jego postępy w nauce. 

W serwisie Opracowania.pl codziennie publikowane są materiały, które podsumowują zadania, które Ministerstwo Edukacji Narodowej umieszcza na stronie Zdalne lekcje. Możecie je wykorzystać do wspólnej nauki w okresie zamknięcia szkół przez pandemię koronawirusa, ale nie tylko! Znajdziecie je tutaj - kliknij!

Za czytanie opracowań, rozwiązywanie testów i naukę fiszek dziecko otrzymuje diamenty i odznaki, co jest dodatkową motywacją do zdobywania wiedzy. Opiekun może też uczyć się razem z dzieckiem, klikając przy fiszkach "ucz się z kimś". Rodzic korzysta z serwisu, uczeń z aplikacji i łączą się w jednej sesji, która pozwala na odpytywanie i sprawdzenie wiedzy. Warto zobaczyć, jak to działa!

Olimpiady wiedzy w czasie kwarantanny

Uczniowie i nauczyciele stoją teraz przed wyzwaniem organizacji nauki zdalnej, niedługo dowiemy się czy system edukacji był przygotowany na szybkie przejście na tę formę nauczania. Poza zadawanymi tematami, warto zdobywać także wiedzę z innych obszarów w bardziej rozrywkowy sposób. Tutaj z pomocą przychodzą olimpiady tematyczne w Omnibusie, w których młodzież może konkurować.

Co tydzień prezentowane są nowe turnieje z bardzo szerokiej tematyki, np. "Odporność i zdrowie", "Geografia Polski", "Liga Mistrzów", czy "Popularne seriale". 

Omnibus - zajawka turnieju o tytule Astronomia ciekawostki
/INTERIA.PL

Aplikacja Omnibus - opracowania, testy, fiszki została przygotowana na telefony z systemem Android. 

Aplikację znajdziesz w sklepie Google Play - POBIERZ OMNIBUS

 

Zobacz najnowsze artykuły