Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Kolejne książki Andrzeja Sapkowskiego, które pewnie będą zekranizowane

Trwa szaleństwo Wiedźmina! Serialowa adaptacja książek Andrzeja Sapkowskiego bije rekordy popularności. Gry komputerowe zdobyły mnóstwo nagród i mają oddanych fanów na całym świecie. Za tym fenomenem stoi świetnie napisana, wciągająca historia Geralta z Rivii. Jednak zbiór opowiadań i wiedźmińska saga to nie jedyne dzieła Andrzeja Sapkowskiego, o których może być głośno na całym świecie.

Kolejne książki Andrzeja Sapkowskiego, które pewnie będą zekranizowane
Andrzej Sapkowski. Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Wiedźmin

Udane adaptacje z pewnością pomogły prozie Andrzeja Sapkowskiego trafić do czytelników na całym świecie. Dzieło, które omawiane jest w naszym kraju jako lektura szkolna, już niedługo poznają nie tylko fani fantastyki, ale także czytelnicy z wielu krajów. Losy Geralta z Rivii, Yeneffer z Vengerbergu i całej kompanii, która wyrusza na poszukiwanie młodej wiedźminki znajdują się teraz na listach bestsellerów wielu, nawet zagranicznych, księgarni. 

Autorowi, który pisał tę historię w latach dziewięćdziesiątych, udało się wykreować bohaterów, którzy dzisiaj są niezwykle autentyczni w swoich problemach i rozterkach. W fantastycznym świecie magii i miecza, Sapkowski znajduje miejsce na rozważania o problemach rasowych, dojrzewaniu i seksualności, aborcji czy wykluczeniu. Nie zapomina o wartkiej akcji, świetnie napisanych postaciach i pełnym tajemnic świecie, w którym interpretuje po swojemu słowiańskie i celtyckie mity. Okazało się, że to przepis na sukces i Geralt wypłynął na szerokie wody Wielkiego Morza i opuścił Kontynent. 

Czytałeś „Krew Elfów”? Spróbuj rozwiązać test!

Zobacz najnowsze artykuły