Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Zdalne lekcje - liceum - 25.05.2020

Materiały przygotowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej znajdziecie na stronie Zdalne Lekcje. To nie są obowiązkowe tematy, ale są zgodne z waszym tokiem nauczania i na pewno trzeba je umieć przed egzaminem. Może odkryjesz nowy sposób na naukę podczas pandemii koronawirusa?

Zdalne lekcje - liceum - 25.05.2020
fot. 123RF

Zdalne lekcje - liceum - 25.05.2020 - poniedziałek

Klasa 1 (nowy system – ukończona 8 klasa szkoły podstawowej) – Geografia

Temat: Problemy wynikające z eksploatacji zasobów odnawialnych i nieodnawialnych Ziemi. Nauczę się dokonywać klasyfikacji zasobów oraz wyjaśniać, jakie są skutki ich eksploatacji.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test

Klasa 1 (stary system – ukończona 3 klasa gimnazjum) – Język angielski

Temat: How to eat a healthier diet? Zanotuję w zeszycie porady dotyczące zbilansowanej diety, która pomoże w zdrowym odżywianiu. 

Przeczytaj opracowanie i poucz się słówek

Klasa 1 (stary system – ukończona 3 klasa gimnazjum) – Geografia

Temat: Problemy wynikające z eksploatacji zasobów odnawialnych i nieodnawialnych Ziemi. Nauczę się dokonywać klasyfikacji zasobów oraz wyjaśniać, jakie są skutki ich eksploatacji.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test

Klasa 2 (stary system – ukończona 3 klasa gimnazjum) – Geografia

Temat: Źródła energii w Polsce. Nauczę się: rozróżnić energetykę konwencjonalną i niekonwencjonalną; wyjaśnić, czym są odnawialne źródła energii; przedstawić strukturę wykorzystania źródeł energii w Polsce na podstawie odpowiednich danych; wyjaśnić rozmieszczenie różnych rodzajów elektrowni w Polsce;ocenić wpływ wykorzystania różnych źródeł energii na stan środowiska; wymienić główne cele i kierunki rozwoju polskiej energetyki.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test: Struktura produkcji energii elektrycznej w Polsce na tle innych krajów

Ucz się w domu z darmową aplikacją edukacyjną Omnibus

Materiały do powtórki znajdziesz w naszej darmowej aplikacji Omnibus! Naukę w aplikacji oparliśmy o trzy kroki: przyswój wiedzę (opracowanie), utrwal wiadomości (naucz się zestawu fiszek) i sprawdź się (rozwiąż test)

Nie lubisz uczyć się sam? Możesz uczyć się z rodzicem, opiekunem lub znajomym korzystając z opcji Ucz się z kimś w fiszkach. W Omnibusie mamy też dla was co tydzień nowe Olimpiady z pucharami, nie tylko z materiału, który przerabiacie w szkole. Aplikacja jest dostępna na telefony z systemem Android w sklepie Google Play – kliknij!

nowe omnibus olimpiada zajawka (8)

1584694079-800-x-450-jest-dobre

Zobacz najnowsze artykuły