Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa - 22.04.2020

Mamy dla was testy, fiszki i opracowania tematów zaproponowanych przez Ministerstwo Edukacji w serwisie Zdalne lekcje. Zapraszamy do powtórki materiału! 

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa - 22.04.2020
Warto powtórzyć sobie ten materiał. / fot. 123 RF

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa - 22.04.2020 - środa

Klasa 4 – Język polski

Temat: Wszystko o chlebie. Przypomnę sobie zwyczaje, związki frazeologiczne i powiedzenia związane z chlebem.

Słownik związków frazeologicznych - chleb

Klasa 4 – Historia

Temat:  Józef Wybicki i hymn Polski. Na tej lekcji dowiem się, w jakich okolicznościach powstał nasz hymn.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test w temacie "Napoleon a sprawa polska"

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test w temacie z języka polskiego "Mazurek Dąbrowskiego (J. Wybicki)""

Klasa 4 – Matematyka

Temat:  Jednostki pola. Pole prostokąta. Utrwalenie i powtórzenie. Na tej lekcji powtórzę wiedzę z zakresu jednostek pola i obliczania pola prostokąta. 

Przeczytaj opracowanie

Klasa 5 – Język angielski

Temat: What do we know about pizza? Przeczytam tekst, niezrozumiałe słowa sprawdzę w słowniku. Napiszę w zeszycie przepis na swoją ulubioną pizzę.

Przeczytaj opracowanie

Klasa 5 – Historia

Temat:  Wielka wojna z Krzyżakami. Dowiem się, dlaczego doszło do wojny z zakonem krzyżackim i jakie znaczenie miało zwycięstwo pod Grunwaldem. Poznam obraz Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem".

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test

Klasa 5 – Matematyka

Temat: Dodawanie liczb całkowitych. Na tej lekcji nauczę się, jak dodawać liczby całkowite.

Przeczytaj opracowanie

Klasa 6 – Język angielski

Temat: How do you get to school? Ćwiczę czytanie i słuchanie ze zrozumieniem. Poznam pojęcia geograficzne i nauczę się opisywać różne środki transportu.

Przeczytaj opracowanie "Wskazywanie drogi"

Klasa 6 – Matematyka

Temat: Dodawanie i odejmowanie. Wstęp. Na tej lekcji nauczę się, jak prawidłowo dodawać liczby. 

Przeczytaj opracowanie i poucz się fiszek

Klasa 7 – Matematyka

Temat: Pierwiastki. Utrwalenie i powtórzenie. Na tej lekcji powtórzę wiedzę z zakresu pierwiastków.

Przeczytaj opracowanie "Pierwiastki"

Przeczytaj opracowanie "Działania na pierwiastkach"

Przeczytaj opracowanie "Wyciąganie pierwiastków"

Klasa 8 – Język polski

Temat: Ernest Hemingway „Stary człowiek i morze”. Poznam fragmenty powieści Ernesta Hemingwaya „Stary człowiek i morze” i zinterpretuję je.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test

Klasa 8 – Chemia

Temat: Cukry złożone. Zapoznam się z tematem cukrów złożonych.

Przeczytaj opracowanie

Ucz się w domu z aplikacją Omnibus

Materiały do powtórki znajdziesz w naszej aplikacji Omnibus! Naukę w aplikacji oparliśmy o trzy kroki: przyswój wiedzę (opracowanie), utrwal wiadomości (naucz się zestawu fiszek) i sprawdź się (rozwiąż test).

Nie lubisz uczyć się sam? Możesz uczyć się z rodzicem, opiekunem lub znajomym korzystając z opcji Ucz się z kimś w fiszkach. W Omnibusie mamy też dla was co tydzień nowe Olimpiady z pucharami, nie tylko z materiału, który przerabiacie w szkole. Aplikacja jest dostępna na telefony z systemem Android w sklepie Google Play – kliknij!

1584694079-800-x-450-jest-dobre

Zobacz najnowsze artykuły