Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Egzamin ósmoklasisty 2021r.

Dziś rozpoczął się egzamin ósmoklasisty. Uczniowie, po ponad rocznej nauce zdalnej, zmierzą się z testami podsumowującymi ich naukę w szkole podstawowej. Już dziś opublikujemy pierwsze arkusze CKE.

Egzamin ósmoklasisty 2021r.
Egzamin ósmoklasisty. WALDEMAR WYLEGALSKI/Polska Press/East News

Egzamin ósmoklasisty 2021 – podstawowe informacje 

Ze względu na sytuację pandemiczną data tegorocznego egzaminu została przesunięta na koniec maja. Uczniowie zyskali więcej czasu, co ułatwić miało przygotowania w trudniejszych warunkach. Egzamin potrwa trzy dni. Rozpocznie się 25 maja (wtorek) egzaminem z języka polskiego, 26 maja (środa) uczniowie zmierzą się z matematyką, a  27 maja (czwartek) z językiem obcym. 

Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy, a jego napisanie wymagane jest do ukończenia szkoły podstawowej. W sytuacji, gdy ktoś nie może przystąpić do testu w pierwszym terminie, CKE wyznaczyła termin dodatkowy na 16-18 czerwca. Już 2 lipca uczniowie poznają wyniki egzaminów, a tydzień później otrzymają potwierdzające je zaświadczenia. 

Zmiany na egzaminie ósmoklasisty w 2021 r. 

Z powodu pandemii koronawirusa nauka w bieżącym roku szkolnym odbywała się głównie w trybie zdalnym. Dlatego też postanowiono, że zadania na egzaminie ósmoklasisty 2021 wyjątkowo zostaną utworzone nie w oparciu o podstawę programową, lecz na bazie wymagań egzaminacyjnych. Zadecydowano także o zawężeniu materiału obowiązującego do egzaminu – wykreślono część obowiązkowych do tej pory lektur, obniżono ogólnie oczekiwany poziom biegłości języka nowożytnego do poziomu A2 oraz ograniczono wymagania dotyczące geometrii przestrzennej, czy też statystyki opisowej. 

Arkusze: 

Egzamin ósmoklasisty 2021 z języka polskiego. Arkusz CKE

Egzamin ósmoklasisty 2021 z matematyki. Arkusz CKE

Egzamin ósmoklasisty 2021 z języka angielskiego. Arkusz CKE

Egzamin ósmoklasisty 2021 z języka niemieckiego. Arkusz CKE

Inne języki i pozostałe typy arkuszy - kliknij!

Przyjemniejsza nauka z darmową aplikacją Omnibus!

Jeśli zmęczyło cię monotonne ślęczenie nad książkami, aplikacja Omnibus jest właśnie dla ciebie! Już teraz zainstaluj ją na swoim telefonie (zobacz tutaj!) i ciesz się nieograniczonym dostępem do opracowań przygotowanych przez specjalistów.

Zobacz najnowsze artykuły