Odpowiedzi do zadań z podręczników w apce Skul

pobierz
Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa kl. 4 - listopad

Przeglądamy zalecenia tematów, dostępnych na stronach rządowych i publikujemy do nich nasze opracowania, streszczenia, testy i zestawy fiszek. Materiały dla uczniów klasy IV.

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa kl. 4 - listopad
Warto zrobić sobie powtórkę / fot. 123RF

Szkoła podstawowa

Klasa 4 – Język angielski

Temat: Shopping. Poznam słownictwo związane z zakupami. Posłucham piosenki i przećwiczę słuchanie ze zrozumieniem. Wykonam ćwiczenia sprawdzające zrozumienie treści i utrwalające słownictwo związane z ubiorem.

Przeczytaj opracowanie i poucz się słówek

Klasa 4 – Historia

Temat: Polska Kazimierza Wielkiego. Poznam ostatniego władcę polskiego z dynastii Piastów. Dowiem się, czym był Szlak Orlich Gniazd i kto ucztował w Wierzynka.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test

Temat: Unia polsko-litewska. Dowiem się, jak doszło do powstania państwa zakonu krzyżackiego. Poznam historię królowej Jadwigi i wielkiego księcia litewskiego – Władysława Jagiełły.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test

Klasa 4 – Przyroda

Temat: Orientacja w terenie i pogoda. Plan i mapa. W ramach realizacji działu programowego „Orientacja w terenie i pogoda": opisuję przebieg linii widnokręgu, wymieniam nazwy kierunków głównych; wyznaczam kierunki główne  i wskazuję je w terenie; podaję różnice między planem a mapą; wykonuję i opisuję szkic okolicy szkoły; odczytuję informacje z planu i mapy posługując się legendą; korzystam z planu i mapy wielkoskalowej podczas planowania wycieczki; wyjaśniam zależność między wysokością Słońca a długością i kierunkiem cienia; opisuję zmiany w położeniu Słońca nad widnokręgiem w ciągu doby i w ciągu roku; wskazuję w terenie oraz na schemacie (lub horyzontarium) miejsca wschodu, zachodu i górowania Słońca w ciągu dnia i w różnych porach roku.

Przeczytaj opracowanie "Plan i skala"

Temat: Pogoda, składniki pogody. Wymieniam składniki pogody i podaję nazwy przyrządów służących do ich pomiaru (temperatura powietrza, zachmurzenie, opady i osady  atmosferyczne, ciśnienie atmosferyczne, kierunek wiatru). Odczytuję wartości pomiaru składników pogody stosując właściwe jednostki.

Przeczytaj opracowanie "Pogoda i jej składniki"

Temat: Obserwacje pogody. Zmiany pogody. Prowadzę obserwacje składników pogody, zapisuję i analizuję ich wyniki oraz dostrzegam zależności; podaję przykłady opadów i osadów atmosferycznych oraz wskazuję ich stan skupienia. Podaję przykłady zastosowania termometru w różnych sytuacjach życia codziennego.

Przeczytaj opracowanie "Obserwujemy pogodę"

Klasa 4 – Matematyka

Temat: Porównywanie ułamków. Nauczę się porównywać ułamki o tych samych licznikach i mianownikach.

Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania

Temat: Skracanie i rozszerzanie ułamków. Nauczę się jak rozszerzać i skracać ułamki zwykłe.

Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania

Temat: Dodawanie ułamków zwykłych. Nauczę się dodawać ułamki zwykłe o tych samych mianownikach.

Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania

Temat: Odejmowanie ułamków zwykłych. Nauczę się odejmować ułamki zwykłe o tych samych mianownikach.

Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania

Temat: Ułamki niewłaściwe. Dowiem się jaka jest różnica między ułamkiem właściwym i niewłaściwym. Przećwiczę zamianę liczb mieszanych na ułamki niewłaściwe.

Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania

Temat: Ułamki dziesiętne: ułamki o mianownikach 10, 100, 1000, … Dowiem się czym jest ułamek dziesiętny. Nauczę się przedstawiać ułamki zwykłe o mianownikach 10, 100, 1000, … w postaci dziesiętnej.

Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania

Temat: Ułamki dziesiętne: ułamki o mianownikach 10, 100, 1000, … Dowiem się czym jest ułamek dziesiętny. Nauczę się przedstawiać ułamki zwykłe o mianownikach 10, 100, 1000, … w postaci dziesiętnej.

Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania

Ucz się w domu z darmową aplikacją edukacyjną Omnibus

Materiały do powtórki znajdziesz w naszej darmowej aplikacji Omnibus! Naukę w aplikacji oparliśmy o trzy kroki: przyswój wiedzę (opracowanie), utrwal wiadomości (naucz się zestawu fiszek) i sprawdź się (rozwiąż test)

Nie lubisz uczyć się sam? Możesz uczyć się z rodzicem, opiekunem lub znajomym korzystając z opcji Ucz się z kimś w fiszkach. W Omnibusie mamy też dla was co tydzień nowe Olimpiady z pucharami, nie tylko z materiału, który przerabiacie w szkole. Aplikacja jest dostępna na telefony z systemem Android w sklepie Google Play – kliknij!

1589801202-1584694079-800-x-450-jest-dobre

Zobacz najnowsze artykuły