Przejdź na stronę główną Interia.pl

Wybierz szkołę

Wybierz dział

Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Rodzinne historie

Rodzinne historie

Nie ma chyba rodziny, która nie posiadałaby rodzinnego albumu ze zdjęciami. Tradycją stało się upamiętnianie rodzinnych uroczystości, spotkań, wyjazdów na kliszy fotograficznej. Często dzięki temu poznajemy dalszych krewnych, nieznane ciocie, wujków „z Ameryki”. Pośród rodzinnych zdjęć znajdujemy również pożółkłe fotografie tych, którzy już dawno odeszli, a którzy przecież również należą do naszej rodziny. Są naszymi przodkami. Dzięki nim jesteśmy właśnie takimi, a nie innymi ludźmi.

W ostatnich latach równie popularne jak robienie zdjęć jest rejestrowanie rodzinnych wydarzeń na taśmie wideo. A przecież początki fotografii to historia sprzed 160 lat, wideokamerowanie jest już bardziej współczesne.

W jaki więc sposób rodziny utrwalały swoje podobizny w dawnych czasach? W dawnych czasach w zwyczaju zamożnych osób było zamawianie rodzinnych portretów u artystów malarzy. Na takich portretach zamawiający niekoniecznie chcieli uwiecznić wiernie swoje podobizny. Chodziło raczej o to, by malarz zarejestrował świetność rodziny, przepych strojów i otoczenia.

Ciekawostki (0)

Zabłyśnij i pokaż wszystkim, że znasz interesujący szczegół, ciekawy fakt dotyczący tego tematu.