Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Czy naukę dla się lubić? Rekrutacja na Uniwersytet Dzieci trwa!

Trwa rekrutacja na nowy rok akademicki 2021/2022 w Uniwersytecie Dzieci! Na zajęciach studenci w wieku 6-16 lat poznają świat podczas spotkań z naukowcami, artystami i ekspertami z różnych dziedzin, w trybie zdalnym i stacjonarnym. 

Czy naukę dla się lubić?  Rekrutacja na Uniwersytet Dzieci trwa!
Uniwersytet Dzieci w Terenie przeznaczony jest dla uczniów w wieku 6-11 lat. Fot. materiały prasowe

Podczas warsztatów i wykładów, realizowanych według autorskiej Metody Pytań i Doświadczeń, dzieci eksperymentują i świetnie się bawią pod okiem doświadczonych mentorów.

Na polu czy na dworze? Studia stacjonarne

Fundacja Uniwersytet Dzieci przygotowała nową formę studiów. Zaprasza dzieci na zajęcia do parków, ogrodów botanicznych i wielu innych miejsc blisko natury. Studia będa dostępne w terenowo-pudełkowej formie dla dzieci w wieku 6-11 lat z Krakowa, Wrocławia i Warszawy. Na studentów czekają trzy bloki tematyczne: CZŁOWIEK, KOSMOS I PRZYRODA. Jesienią i wiosną zajęcia będą odbywać się na świeżym powietrzu, w zimie - w bezpiecznych, domowych warunkach przy wsparciu pudełka edukacyjnego i spotkań online z naukowcem. Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.

Rekrutacja na całą Polskę! Studia zdalne

Po raz pierwszy na zajęcia Uniwersytetu Dzieci mogą zapisać się dzieci z całej Polski (i nie tylko!).

Uniwersytet Dzieci w Domu to innowacyjny program studiów dla dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat, który umożliwia odkrywanie świata nauki we własnym pokoju. Młodsi studenci (6-11) realizują program wraz z pudełkiem edukacyjnym, którego tematyka pogłębiana jest na spotkaniu online z naukowcem. Zajęcia starszych studentów (12-16) przypominają prawdziwe studiowanie! Młodzież spotyka się na seminariach i wykładach online ze specjalistą w wybranej przez studenta dziedziny nauki. Więcej o programie przeczytasz na stronie Uniwersytetu Dzieci.

Jak zapisać dziecko na studia?

Instrukcje krok po kroku znajdziesz na stronie rekrutacyjnej (kliknij!).

Bezpłatny cykl wykładów dla dzieci 

W jaki sposób mówią zwierzęta i czy da się samemu połaskotać? Fundacja przygotowała otwarte wykłady online dla dzieci i młodzieży. Spotkania poprowadzą  naukowcy i eksperci Uniwersytetu Dzieci, którzy podzielą się wiedzą z takich dziedzin jak: astronomia, neuronauka, biologia, astrobiologia czy media oraz odpowiedzą na pytania słuchaczy. Plan spotkań możesz zobaczyć na stronie Fundacji.

Do zobaczenia na zajęciach!

Zobacz najnowsze artykuły