Wybierz szkołę

Wybierz dział

Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Obliczanie, ile procent jednej liczby stanowi druga

Obliczanie, ile procent jednej liczby stanowi druga

Przykład 1

Ile procent liczby 10 stanowi liczba 5?

Obliczanie, ile procent jednej liczby stanowi druga. Czyli ile procent z liczby 10 jest równe 5. Zamieniamy znak : na kreskę ułamkową. Zamieniamy 1/2 na procent, więc mnożymy przez 100%.

Przykład 2

Jakim procentem liczby 20 jest liczba 5?

Obliczanie, ile procent jednej liczby stanowi druga. Czyli jakim procentem z liczby 20 jest 5? Zamieniamy znak : na kreskę ułamkową. Zamieniamy liczbę na procent, czyli mnożymy przez 100%. Skracamy przez 20. Mnożymy liczby.

Przykład 3

Ile procent liczby 16 stanowi liczba 10?

Obliczanie, ile procent jednej liczby stanowi druga. Czyli ile procent z liczby 16 jest równe 10? Zamieniamy na procenty, mnożymy przez 100%. Skracamy przez 4. Mnożymy liczby. Wyciągamy całości - dzielimy licznik przez mianownik.

Przykład 4

Obliczanie, ile procent jednej liczby stanowi druga. Jakim procentem liczby 120 jest liczba 30? Zamieniamy znak : na kreskę ułamkową. Skracamy - dzielimy licznik i mianownik przez 30. Zamieniamy na procent, mnożymy przez 100%.

Przykład 5

Oblicz, jakim procentem liczby 180 jest liczba 25.

Obliczanie, ile procent jednej liczby stanowi druga. Czyli jakim procentem z liczby 180 jest 25? Skracamy przez 5 - dzielimy licznik i mianownik. Zamieniamy na procent - mnożymy przez 100%. Skracamy na krzyż przez 4. Wyciągamy całości - dzielimy licznik przez mianownik.

Przykład 6

Obliczanie, ile procent jednej liczby stanowi druga. Jakim procentem liczby 18 3/4 jest 5 1/2? Zamieniamy na ułamki. Dzielenie zastępujemy mnożeniem przez odwrotność drugiej liczby. Skracamy na krzyż przez 2. Zamieniamy na procenty - mnożymy przez 100%. Skracamy przez 25. Wyciągamy całości - dzielimy licznik przez mianownik. Obliczamy procen z danej liczby.

Zobacz podobne opracowania

Ciekawostki (0)

Zabłyśnij i pokaż wszystkim, że znasz interesujący szczegół, ciekawy fakt dotyczący tego tematu.