Przygotowaliśmy dla was zestawienie opracowań, testów i fiszek dopasowane do Zdalnych Lekcji, które znajdują się na stronie Ministerstwa Edukacji. Warto zrobić sobie powtórkę z tego materiału. Dla uczniów klasy VII.
Szkoła podstawowa
Klasa 7 – Matematyka
Temat: Czworokąty. Na tej lekcji powtórzę wiadomości o czworokątach. Przypomnę sobie rodzaje czworokątów oraz wzory na pola różnych czworokątów. Przypomnę sobie ile wynosi suma miar kątów w różnych czworokątach. Rozwiążę różne zadania o czworokątach z zastosowaniem poznanych wiadomości.
Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania w temacie "Czworokąty"
Temat: Pola wielokątów. Na tej lekcji powtórzę jak obliczyć pole figury złożonej. Poznam wzór na pole sześciokąta foremnego. Utrwalę wzory na pola różnych czworokątów. Poćwiczę obliczanie pól wielokątów.
Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania w temacie "Pola wielokątów"
Temat: Potęga o wykładniku naturalnym – powtórzenie. Na tej lekcji powtórzę czym jest potęga. Przypomnę sobie najważniejsze własności potęg o wykładniku naturalnym. Poćwiczę obliczanie potęg.
Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania w temacie "Potęga o wykładniku naturalnym"
Temat: Mnożenie i dzielenie potęg o tych samych podstawach. Na tej lekcji nauczę się mnożyć i dzielić potęgi o tych samych podstawach.
Temat: Potęgowanie potęgi. Na tej lekcji nauczę się podnosić potęgę do potęgi.
Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania w temacie "Potęgowanie potęgi"
Temat: Działania na potęgach. Na tej lekcji poćwiczę stosowanie poznanych własności potęg w zadaniach. Zastosuję twierdzenia o działaniach na potęgach. Udoskonalę swoje umiejętności dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia różnych potęg.
Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania w temacie "Działania na potęgach"
Klasa 7 – Język polski
Temat: „Są dziwy w niebie i na ziemi, o których nie śniło się waszym filozofom” – ludowy obrzęd dziadów. Zapoznam się z fragmentami dramatu Adama Mickiewicza – „Dziady cz. II”.
Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test w temacie "Dziady cz. II (A. Mickiewicz)"
Temat: „Idź, serdeńko, bo cię trzepnę” – Zemsta o kłótni i zgodzie. Poznam elementy dramatu Fredy „Zemsta”.
Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test w temacie "Zemsta (A. Fredro)"
Klasa 7 – Historia
Temat: I wojna światowa. Poznam okoliczności przystąpienia USA do wojny, dowiem się jakie były rodzaje broni zastosowane podczas walk na frontach I wojny światowej. Będę umiał/umiała wskazać na mapie najważniejsze wydarzenia na froncie zachodnim. Nauczę się wymieniać państwa, które powstały na gruzach Austro-Węgier.
Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test w temacie "I wojna światowa 1914-1918"
Temat: Dwie rewolucje w Rosji. Będę umiał/umiała opisać przebieg rewolucji lutowej i październikowej. Poznam główne założenia programu politycznego Rządu Tymczasowego i bolszewików a także postanowienia dekretów o pokoju i o ziemi oraz pokoju brzeskiego.
Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test w temacie "Rewolucja październikowa"
Klasa 7 – Chemia
Temat: Układ okresowy pierwiastków chemicznych. Nauczę się interpretować prawo okresowości. Dowiem się, jak opisywać budowę układu okresowego. Nauczę się określać położenie pierwiastka w układzie okresowym i wskazywać metale oraz niemetale. Dowiem się, jak odczytywać z układu okresowego podstawowe informacje o pierwiastku (liczbę atomową, masę atomową, rodzaj pierwiastka).
Temat: Zależność między budową atomu a położeniem pierwiastka w układzie okresowym. Nauczę się określać liczbę elektronów walencyjnych w atomach pierwiastków leżących w grupach: 1., 2. i 13.–18. Dowiem się, jak wyznaczać liczbę powłok w atomach pierwiastków na podstawie numeru okresu.
Przeczytaj opracowanie w temacie "Budowa atomu"
Temat: Wiązanie kowalencyjne. Nauczę się opisywać wiązanie kowalencyjne (atomowe). Poznam definicję cząsteczki. Omówię budowę przykładowych cząsteczek.
Temat: Wiązanie jonowe. Nauczę się wyjaśniać, co to są jon, kation, anion. Dowiem się, w jaki sposób z atomów powstają jony. Nauczę się opisywać, jak tworzy się wiązanie jonowe i porównywać właściwości związków jonowych i kowalencyjnych.
Ucz się w domu z darmową aplikacją edukacyjną Omnibus
Materiały do powtórki znajdziesz w naszej darmowej aplikacji Omnibus! Naukę w aplikacji oparliśmy o trzy kroki: przyswój wiedzę (opracowanie), utrwal wiadomości (naucz się zestawu fiszek) i sprawdź się (rozwiąż test)
Nie lubisz uczyć się sam? Możesz uczyć się z rodzicem, opiekunem lub znajomym korzystając z opcji Ucz się z kimś w fiszkach. W Omnibusie mamy też dla was co tydzień nowe Olimpiady z pucharami, nie tylko z materiału, który przerabiacie w szkole. Aplikacja jest dostępna na telefony z systemem Android w sklepie Google Play – kliknij!
Komentarze (0)