Wybierz szkołę

Wybierz dział

Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Historia poglądów na ewolucję

Historia poglądów na ewolucję

Ewolucja to powolny, nieodwracalny proces zmian organizmów pod wpływem zmieniających się warunków środowiska.

Myśl o rozwoju życia na Ziemi w drodze ewolucji pojawiła się już w czasach starożytnych. W początkach średniowiecza, jak prawie wszystkie osiągnięcia starożytnych, poszła w zapomnienie. W czasach nowożytnych, do XIX wieku, obowiązywał światopogląd zakładający niezmienność świata żywego od momentu jego powstania, którym był boski akt stworzenia. Pogląd taki to kreacjonizm. Obowiązywał on w nauce do czasu powstania i rozwoju teorii ewolucji Karola Darwina.

Kreacjonizm to pogląd filozoficzno-religijny głoszący, że istnienie i obecny kształt życia na Ziemi jest wynikiem dokonanego przez Boga aktu stworzenia. Kreacjonzm zakłada stałość form i liczby gatunków.

Ciekawostki (0)

Zabłyśnij i pokaż wszystkim, że znasz interesujący szczegół, ciekawy fakt dotyczący tego tematu.

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG

Autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A Sabak, D. Stopka, A Szostak, D. Pietrzyk, A. Popławska, E. Seweryn, M. Zagnińska, J. Paciorek, E. Lis, M. D. Wyrwińska, A Jaszczuk, A Barszcz, A. Żmuda, K. Stypinska, A Radek, J. Fuerst, C. Hadam, I. Kubowia-Bień, M. Dubiel, J. Pabian, M. Lewcun, B. Matoga, A. Nawrot, S. Jaszczuk, A Krzyżek, J. Zastawny, K. Surówka, E. Nowak, P. Czerwiński, G. Matachowska, B. Więsek, Z. Daszczyńska, R. Całka

Zgodnie z regulaminem serwisu www.opracowania.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora jest niedozwolone.