Wybierz szkołę

Wybierz dział

Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Bóg (ks. J. Twardowski)

Bóg (ks. J. Twardowski)

Kim On jest?

W tym wierszu poeta zastanawia się, jaki jest Bóg. Pokazany jest on jako stwórca świata. Nie podkreśla się Jego potęgi i wszechmocy. Bóg stworzył dobry świat i w pewien sposób ukrywa się za nim. Ludzie mogą Go wielbić, kiedy zachwycają się Jego dziełem. Bóg poprzez dzieło stworzenia staje się człowiekowi bliski. Jest też dobry i kochający.

Utwór Twardowskiego jest wierszem wolnym, ponieważ nie występują w nim znaki przestankowe (kropki, przecinki, znaki zapytania, pauzy itp.). Dzięki temu wiersz może być czytany i interpretowany na różne sposoby.

Pogłębiaj wiedzę w temacie: Bóg (ks. J. Twardowski)

Ciekawostki (0)

Zabłyśnij i pokaż wszystkim, że znasz interesujący szczegół, ciekawy fakt dotyczący tego tematu.

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG

Autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A Sabak, D. Stopka, A Szostak, D. Pietrzyk, A. Popławska, E. Seweryn, M. Zagnińska, J. Paciorek, E. Lis, M. D. Wyrwińska, A Jaszczuk, A Barszcz, A. Żmuda, K. Stypinska, A Radek, J. Fuerst, C. Hadam, I. Kubowia-Bień, M. Dubiel, J. Pabian, M. Lewcun, B. Matoga, A. Nawrot, S. Jaszczuk, A Krzyżek, J. Zastawny, K. Surówka, E. Nowak, P. Czerwiński, G. Matachowska, B. Więsek, Z. Daszczyńska, R. Całka

Zgodnie z regulaminem serwisu www.opracowania.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora jest niedozwolone.