Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Dodatkowe ubezpieczenie NNW dla dziecka – czy warto?

Art. spons.

Nawet gdy dziecko jest już ubezpieczone w szkole, warto rozważyć dodatkowe ubezpieczenie NNW. Zakres świadczeń w standardowych, szkolnych polisach jest bowiem zwykle ograniczony i często nie oferuje odpowiedniego wsparcia najmłodszym i ich rodzicom. Sprawdź, co warto wiedzieć o ubezpieczeniach NNW.

Dodatkowe ubezpieczenie NNW dla dziecka – czy warto?
Źródło: /123RF/PICSEL/

Czy warto kupować ubezpieczenie NNW dziecka i czy jest ono obowiązkowe?

Ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków, to rodzaj polisy na życie. Zapewnia ona różne świadczenia w sytuacji wypadków skutkujących uszkodzeniami ciała lub rozstrojem zdrowia osoby ubezpieczonej. Wbrew pokutującym mitom, ubezpieczenie NNW dla dziecka, w tym to proponowane w szkołach, nie jest obowiązkowe (wyjątkiem są organizowane przez szkołę wycieczki zagraniczne, gdy ubezpieczenie jest konieczne).

Rodzice/opiekunowie mogą więc wybrać pociechom taką polisę, która będzie najlepiej odpowiadać potrzebom wszystkich zainteresowanych. Często warto ją kupić nie tylko zamiast szkolnego NNW, lecz także jako dodatkowe ubezpieczenie dziecka. Koszty są bowiem niewielkie, a wsparcie w razie wypadku może być naprawdę znaczące.

Co obejmuje standardowe, szkolne ubezpieczenie NNW?

Poszczególne polisy mogą się znacznie różnić, więc w każdym przypadku warto zapoznać się z OWU, czyli Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Szkolne ubezpieczenia NNW nie zawsze, lecz coraz częściej obowiązują także poza szkołą i drogą do niej, ale zwykle nie obejmują takich sytuacji, jak na przykład uprawianie sportów poza lekcjami WF, zwłaszcza tych bardziej urazowych.

Ubezpieczenia proponowane w szkołach przede wszystkim koncentrują się na wypłacie odszkodowania w przypadku urazów doznanych przez dziecko. Czasami obejmują też zwrot kosztów pomocy medycznej do określonej kwoty, rzadko jednak oferują kompleksowe wsparcie w tym zakresie. Raczej nie ma też co liczyć na pokrycie kosztów opieki nad dzieckiem czy korepetycji.

Co daje dodatkowe ubezpieczenie NNW dla dziecka i czy warto z niego skorzystać?

Dodatkowe ubezpieczenia NNW dla dziecka to dobre rozwiązanie między innymi wtedy, gdy:

·        nie satysfakcjonuje Cię wysokość odszkodowania ze szkolnej polisy;

·        dziecko podejmuje aktywności sportowe, których nie obejmuje ubezpieczenie;

·        zależy Ci na zapewnieniu i organizacji kompleksowej pomocy medycznej 24/7;

·        przydałoby Ci się dodatkowe wsparcie w sytuacji, gdy dziecko dozna urazu.

Zwłaszcza w dwóch ostatnich przypadkach, dobrym rozwiązaniem jest ubezpieczenie NNW dla dziecka w ofercie PKO BP (sprawdź: https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/ubezpieczenia/ubezpieczenie-nnw-dzieci-i-mlodziezy/pko-ubezpieczenie-dziecka/).Kosztuje od 5 zł miesięcznie, a zapewnia pomoc w organizacji świadczeń medycznych i zwrot ich kosztów do 10 000 zł.

Dodatkowo dziecko otrzyma bon podarunkowy o wartości 200 zł, a Ty zwrot kosztów prywatnych lekcji i opieki nad pociechą, która przebywa w domu (w obu przypadkach do 1000 zł). Wariant za 9 zł miesięcznie obejmuje także odszkodowanie w wysokości 500 zł za jeden uraz rocznie.

Zobacz najnowsze artykuły