Wybierz szkołę

Wybierz dział

Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Napisz list z ferii zimowych

Napisz list z ferii zimowych

Drogi Pawle,

Wiem, że od dawna do Ciebie nie pisałam, ale szczerze mówiąc byłam bardzo zajęta. Teraz mam sporo czasu i chciałabym odnowić naszą znajomość. Aktualnie jestem w Zakopanem, zatrzymałam się u mojej cioci. Przyznaję, że czuję się świetnie. Uwielbiam Tatry zimą.

Jak wiesz, Zakopane położone jest w dolinie. Zimą przyciąga tak wielu turystów, że bardzo trudno jest znaleźć wolne miejsce na parkingach położonych w centrum, czyli na Krupówkach. Dla mnie te ferie zimowe to wspaniałe przeżycie. Codziennie wkładam ciepłą kurtkę, wełnianą czapkę, rękawiczki i szalik, a potem udaję się na długie spacery lub jeżdżę na nartach. Wczoraj pomagałam bratu ulepić bałwana, bawiliśmy się również jeżdżąc na sankach i na łyżwach. Po południu często idę z przyjaciółmi do kawiarenki na herbatę lub kawę. W przyszłym roku chciałabym również przyjechać tutaj i tak miło spędzać czas.

Do zobaczenia niebawem.

Twoja

Patrycja

Write a letter from your winter holidays

Dear Paul,

I know I haven’t been writing for a long time, but, to tell the truth, I was very busy. Now I have a lot of time so I would like to renew our relationship. Now I am staying in Zakopane at my aunt’s home. I must tell you I am feeling great. I adore the Tatra Mountains in winter.

As you know, Zakopane is situated in a valley. In winter it attracts so many tourists that it is very difficult to find a free place at the car parks in the downtown called Krupówki street. For me, these winter holidays are a great experience. Every day I put on a heavy jacket, a woollen cap, gloves and a scarf. Then I either go for long walks or go skiing. Yesterday I helped my brother build a snowman, we also had some fun sleighing and skating. In the afternoon I often go to a café with my friends - to drink tea or coffee. Next year I would also like to go to the Tatra Mountains and have such a good time.

See you soon.

Yours,

Patrycja

Słowniczek

renew our relationship - odnowić (odbudować) znajomość (związek)

attract - przyciągać

woollen cap - wełniana czapka

snowman - bałwan

sleighing and skating - jazda na sankach i łyżwach

Pogłębiaj wiedzę w temacie: Napisz list z ferii zimowych

Zobacz podobne opracowania

 • Liceum
 • Język angielski
 • Compositions (wypracowania)
 • Liceum
 • Język angielski
 • Compositions (wypracowania)
 • Liceum
 • Język angielski
 • Compositions (wypracowania)
 • Liceum
 • Język angielski
 • Compositions (wypracowania)
 • Liceum
 • Język angielski
 • Compositions (wypracowania)

Ciekawostki (0)

Zabłyśnij i pokaż wszystkim, że znasz interesujący szczegół, ciekawy fakt dotyczący tego tematu.

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG

Autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A Sabak, D. Stopka, A Szostak, D. Pietrzyk, A. Popławska, E. Seweryn, M. Zagnińska, J. Paciorek, E. Lis, M. D. Wyrwińska, A Jaszczuk, A Barszcz, A. Żmuda, K. Stypinska, A Radek, J. Fuerst, C. Hadam, I. Kubowia-Bień, M. Dubiel, J. Pabian, M. Lewcun, B. Matoga, A. Nawrot, S. Jaszczuk, A Krzyżek, J. Zastawny, K. Surówka, E. Nowak, P. Czerwiński, G. Matachowska, B. Więsek, Z. Daszczyńska, R. Całka

Zgodnie z regulaminem serwisu www.opracowania.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora jest niedozwolone.