Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa kl. 4 - styczeń

Przeglądamy zalecenia tematów na styczeń, dostępnych na stronach rządowych i publikujemy do nich nasze opracowania, streszczenia, testy i zestawy fiszek. Materiały dla uczniów klasy IV.

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa kl. 4 - styczeń
Warto zrobić sobie powtórkę / fot. 123RF

Szkoła podstawowa

Klasa 4 – Matematyka

Temat: Liczby rzymskie i arabskie. Na tej lekcji utrwalę stosowanie rzymskiego systemu zapisywania liczb. Poćwiczę zamianę liczb rzymskich na arabskie oraz zamianę liczb arabskich na rzymskie.

Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania w temacie "System rzymski zapisywania liczb"

Temat: Kwadrat liczby. Na matematyce czasami mówi się o liczbie podniesionej do kwadratu lub o kwadracie danej liczby. Na tej lekcji dowiem się, co to oznacza. Nauczę się zapisywać i obliczać kwadrat liczby.

Temat: Sześcian liczby. Wiem już, jak obliczyć kwadrat liczby. Na tej lekcji dowiem się, co to jest sześcian liczby i jak go obliczyć.

Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania w temacie "Kwadraty i sześciany liczb"

Temat: Podzielność przez 2, przez 5 i przez 10. Na tej lekcji, poznam trzy cechy podzielności liczb. Nauczę się rozpoznawać liczby podzielne przez 2, przez 5 i przez 10.

Temat: Podzielność przez 3 i przez 9. Poznam kolejne cechy podzielności liczb. Nauczę się rozpoznawać liczby podzielne przez 3 i przez 9.

Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania w temacie "Cechy podzielności liczb"

Temat: Kolejność wykonywania działań. Poznam reguły dotyczące kolejności wykonywania działań. Poćwiczę stosowanie reguł rozwiązując różne zadania.

Przeczytaj opracowanie i przykładowe zadania w temacie "Kolejność wykonywania działań"

Klasa 4 – Język polski

Temat: Przed czym czmycha nawet czart? Poznam legendę o panu Twardowskim w ujęciu poety Adama Mickiewicza.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test

Klasa 4 – Historia

Temat: Potop. Dowiem się, czym był potop i na czym polegała wojna szarpana. Poznam postanowienia pokoju kończącego wojnę ze Szwecją.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test

Klasa 4 – Przyroda

Temat: Ja i moje ciało (IV). Układ oddechowy. W ramach realizacji działu programowego „Ja i moje ciało (IV)” poznam narządy układu oddechowego oraz podstawowe funkcje.

Przeczytaj opracowanie

Temat: Ja i moje ciało (IV). Układ rozrodczy. W ramach realizacji działu programowego „Ja i moje ciało (IV)” poznam narządy układu rozrodczego oraz podstawowe funkcje.

Przeczytaj opracowanie

Ucz się w domu z darmową aplikacją edukacyjną Omnibus

Materiały do powtórki znajdziesz w naszej darmowej aplikacji Omnibus! Naukę w aplikacji oparliśmy o trzy kroki: przyswój wiedzę (opracowanie), utrwal wiadomości (naucz się zestawu fiszek) i sprawdź się (rozwiąż test)

Nie lubisz uczyć się sam? Możesz uczyć się z rodzicem, opiekunem lub znajomym korzystając z opcji Ucz się z kimś w fiszkach. W Omnibusie mamy też dla was co tydzień nowe Olimpiady z pucharami, nie tylko z materiału, który przerabiacie w szkole. Aplikacja jest dostępna na telefony z systemem Android w sklepie Google Play – kliknij!

1589801202-1584694079-800-x-450-jest-dobre

Zobacz najnowsze artykuły