Wybierz szkołę

Wybierz dział

Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Patyki i patyczki (ks. J. Twardowski)

Po raz pierwszy w kościele

Opowieść o niewierzącym chłopczyku, Mateuszu, który nigdy nie chodził do kościoła, ponieważ nie chodzili tam jego niewierzący rodzice. Nie chodził także na lekcje religii w szkole i nic nie wiedział o Bogu. Pewnego dnia chłopiec wszedł do kościoła, ponieważ się zmęczył i chciał odpocząć w chłodnym miejscu. Najpierw kościół był pusty, ale potem zaczęli przychodzić ludzie. Mateusz zobaczył, że wszyscy klękają i każdy z kimś rozmawia. Chłopiec się zdziwił, bo nie wiedział, że ta rozmowa to modlitwa, i zaczął się zastanawiać, z kim rozmawiają ci ludzie. W ten sposób zaczął wierzyć w Boga, ponieważ uwierzył, że rzeczywiście z kimś rozmawiali.

Zobacz podobne opracowania

Ciekawostki (0)

Zabłyśnij i pokaż wszystkim, że znasz interesujący szczegół, ciekawy fakt dotyczący tego tematu.

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG

Autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A Sabak, D. Stopka, A Szostak, D. Pietrzyk, A. Popławska, E. Seweryn, M. Zagnińska, J. Paciorek, E. Lis, M. D. Wyrwińska, A Jaszczuk, A Barszcz, A. Żmuda, K. Stypinska, A Radek, J. Fuerst, C. Hadam, I. Kubowia-Bień, M. Dubiel, J. Pabian, M. Lewcun, B. Matoga, A. Nawrot, S. Jaszczuk, A Krzyżek, J. Zastawny, K. Surówka, E. Nowak, P. Czerwiński, G. Matachowska, B. Więsek, Z. Daszczyńska, R. Całka

Zgodnie z regulaminem serwisu www.opracowania.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora jest niedozwolone.